wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Sukces wrocławian na zawodach lotniczych w USA
Sukces wrocławian na zawodach lotniczych w USA

"Srebrna" ekipa wrocławian na zawodach w Fort Worth, fot. PWr

Studenci Politechniki Wrocławskiej z zespołu JetStream zajęli drugie miejsce w klasie advanced podczas zawodów lotniczych SAE Aero Design East w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

W zawodach, które w niedzielę zakończyły się Fort Worth w Teksasie, wystartowało 70 drużyn akademickich z całego świata. Organizatorem SAE Aero Design East jest stowarzyszenie Society of Automotive Engineers i koncern Lockheed Martin, potentat w branży lotniczej.

Studenci Politechniki Wrocławskiej zdobyli najwięcej miejsc na podium w poszczególnych kategoriach.

W klasie advanced (model Lower Silesian - rozpiętość skrzydeł 3,5 m, waga 3,5 kg, udźwig ponad 12 kg) znaleźli się na drugim miejscu w prezentacji technicznej oraz na trzecim miejscu w rywalizacji na celność rzutu. W ostatecznym zestawieniu w klasie advancend Polacy zajęli drugie miejsce.

W klasie micro startowali z modelem Spirit of Kościuszko o rozpiętość skrzydeł 1,6 m, wadze 500 g i udźwig ponad 1,6 kg. W tej części zawodów byli na drugim miejscu w kategorii najcięższy podniesiony ładunek oraz na trzecim miejscu w prezentacji technicznej.

Konstruktorzy z zespołu JetStream w prestiżowych zawodach w Stanach Zjednoczonych biorą udział od ośmiu lat. Na ogół przyjeżdżali z nagrodami za swoje projekty i osiągnięcia prezentowanych modeli. Tegoroczny wynik to największy sukces wrocławian.

Film i tekst o przygotowaniach JetStream do wyjazdu na zawody do Fort Worth znajdziesz TUTAJ.

Pwr/t

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl