wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Stypendium
Stypendium

Naukowe, socjalne, dla osób z niepełnosprawnością i wyjeżdżających na uczelnie za granicę – różne formy wsparcia finansowego oferują uczelnie, miasta i instytucje.

Reklama

Także wiele firm ma różnego rodzaju formy finansowego wsparcia dla młodych ludzi. Sporo z nich to stypendia celowane: dla przyszłych inżynierów, analityków finansowych. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz TUTAJ.

Podstawą do starania o stypendium socjalne są niskie dochody w przeliczeniu na jednego członka rodziny osoby. Można w ten sposób uzyskać kilkaset złotych.

Większość szkół wyższych promuje studentów za dobre wyniki w nauce, sięgają one nawet kilkuset złotych. Uwaga: w staraniach o stypendia ważne są terminy składania wniosków.

Osoby, które nie zdobędą stypendium, mogą ubiegać się o kredyt studencki. To niskooprocentowane programy wsparcia, prowadzi je kilka banków, a pilotuje Bank Gospodarstwa Krajowego. Można w ten sposób uzyskać kilkaset zł miesięcznie. Spłata kredytu rozpoczyna się dwa lata po zakończeniu studiów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl