wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Studencie, a po zajęciach

Konstruktorzy bolidów wyścigowych z zespołu PWR Reacing Team na początku września wrócili z zawodów we Włoszech, gdzie ich pojazd zajął 11. miejsce w stawce 55 drużyn z całego świata. To nie była jedyna wakacyjna wyprawa przyszłych inżynierów i menadżerów. Niewiele wcześniej bardzo dobrze wypadli na zawodach w Czechach. Dla młodych konstruktorów to nie tylko okazja na zabawę i sprawdzenie swoich umiejętności, ale także szansa na poznanie specjalistów z branży motoryzacyjnej oraz znalezienie ciekawej pracy.

O ich dokonaniach poczytaj TUTAJ

Na Politechnice Wrocławskiej jest kilka grup konstruktorów z różnych specjalności, które co kilka miesięcy chwalą się kolejnymi międzynarodowymi osiągnięciami.

Jednak miejsc, okazji, związków, kół naukowych oraz innych form aktywności na kilkunastu wrocławskich uczelniach są setki. Proponują zabawy, wyjazdy, aktywność społeczną, ale przy okazji są jeszcze jednym sposobem poznanie nowych ciekawych ludzi oraz naukę zasad pracy w grupie i organizacji pracy. Wielu z tych doświadczeń nie zdobędzie się uczestnicząc tylko w akademickich zajęciach.

Giełda Kół Naukowych

Tylko na Uniwersytecie Wrocławskim istnieje ponad sto Studenckich Kół Naukowych. Podczas Giełdy Kół Naukowych prezentują one swoje osiągnięcia i łowią nowych członków. W ostatnich latach wyjątkowo aktywni są pasjonaci z Instytutu Historii, jak zwykle mocne są reprezentacje Wydziału Nauk Biologicznych oraz Wydziału Nauk o Ziemi. Zwłaszcza udział w pracach tych ostatnich to szansa na wiele ciekawych wypraw, także w dalekie kraje.

Oferta dla studentów Uniwersytetu Wrocławskiego (ale i innych uczelni) rozciąga się od działalności w uczelnianych organizacjach studenckich (NZS, AZS), przez kluby taneczne i zespoły teatralne (niektóre grają także w językach obcych), po sekcje sportowe i inicjatywy przygotowujące do zawodu. Z tych ostatnich jedną z najpopularniejszych jest Studencka Poradnia Prawna, w której przyszli sędziowie, adwokaci, prokuratorzy, pomagają mieszkańcom Wrocławia rozwikłać ich problemy prawne (oczywiście, konsultując swoje pomysły z doświadczonymi wykładowcami).

Informacje o ofercie Kół Naukowych na Uniwersytecie Wrocławskim znajdziesz TUTAJ.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl