wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Studia wojskowe we Wrocławiu. Akademia Wojsk Lądowych przyjmie na studia oficerskie kilkaset osób
Szkolenie na Gujanie Francuskiej z udziałem podchorążego szkoły oficerskiej we Wrocławiu, zdjęcia: CMM 3REI / Cch Teudean archiwum AWL
Szkolenie na Gujanie Francuskiej z udziałem podchorążego szkoły oficerskiej we Wrocławiu, zdjęcia: CMM 3REI / Cch Teudean

Studia wojskowe we Wrocławiu rozpocznie w tym roku kilkuset podchorążych. Władze wrocławskiej Akademia Wojsk Lądowych już znają limity przyjęć na studia oficerskie.

Reklama

Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) właśnie zdecydowało: studia wojskowe we Wrocławiu rozpocznie w tym roku 596 osób (kobiety i mężczyźni). Limit przyjęć co roku ustala MON na podstawie zapotrzebowania kadrowego w polskiej armii.

Studia w mundurze

Studia oficerskie w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu trwają pięć lat. Podchorążowie mieszkają na terenie uczelni i obowiązuje ich regulamin żołnierski. Mają zagwarantowane bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie, otrzymują także stypendia. Jeśli jednak zrezygnują z studiów lub zostaną karnie usunięci z uczelni, muszą oddać pieniądze za kształcenie.

W trakcie studiów – obok regularnych ćwiczeń i wykładów, przechodzą serię kursów i szkoleń, m.in. w USA albo w krajach tropikalnych.

Studia kończą ze stopniem podporucznika. Do wyboru mają następujące kierunki:

  • dowodzenie,
  • informatyka;
  • logistyka;
  • inżynieria bezpieczeństwa.

Matura plus kondycja

Jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie rozpocznie się rejestracja kandydatów na studia (zwykle zapisy ruszają w lutym-marcu). O przyjęciu na studia decydują wyniki egzaminów maturalnych, badania lekarskie oraz seria sprawdzianów sprawnościowych.

Na ogół na jedno miejsce przypada kilku, kilkunastu kandydatów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl