wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Studenckie stypendium od prezydenta Wrocławia
Studenckie stypendium od prezydenta Wrocławia

Politechnika Wrocławska, fot. Tomasz Walków

Troje studentów wrocławskich szkół wyższych – laureatów Konkursu Papieskiego, otrzymało także stypendia Prezydenta Wrocławia. Nagroda to forma wsparcia młodych ludzi, którym bliskie jest nauczanie papieża Jana Pawła II. Intencją pomysłodawców wyróżnienia jest promocja Wrocławia jako miasta uniwersyteckiego.

Reklama

Stypendystów nagrody Prezydenta Miasta Wrocławia wyłoniono spośród  dotychczasowych laureatów ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego.

Konkurs Papieski to inicjatywa firmowana przez krakowską Fundację Instytut Tertio Millennio. W ubiegłym roku został on zorganizowany po raz trzynasty. Celem przedsięwzięcia zatytułowanego „Patriotyzm Karola Wojtyły – 1920-2005”  jest wyróżnienie młodych ludzi, którzy – jak piszą organizatorzy - wykazują przywiązanie do dziedzictwa Jana Pawła II, reprezentowanych przez niego wartości, ze szczególnym uwzględnieniem patriotyzmu.

Laureatów Konkursu Papieskiego wybiera się m.in. na podstawie przygotowanych przez nich esejów dotyczących idei promowanych przez Papieża Polaka.

Wrocław akademicki

Wybór stypendystów nagrody Prezydenta Wrocławia to dodatkowy wymiar Konkursu Papieskiego. Mogą nimi zostać jego laureaci, którzy w 2017 r. przyjechali na studia do stolicy Dolnego Śląska (pochodzenie spoza Wrocławia to atut kandydatów do nagrody).

Celem inicjatywy jest promocja Wrocławia jako miasta uniwersyteckiego o wysokim poziomie edukacji. Opiekę merytoryczną nad projektem objął o. Maciej Zięba, dominikanin, wrocławianin z pochodzenia, prezes Fundacji Instytut Tertio Millennio.

Stypendystami zostali:

  • Piotr Kołodziejczyk z Częstochowy, student Politechniki Wrocławskiej;
  • Weronika Nastawna z Podgóra w Wielkopolsce, studentka Politechniki Wrocławskiej;
  • Katarzyna Pięczek z Jasienia w województwie łódzkim, która studiuje na Uniwersytecie Wrocławskim.

Wszyscy otrzymają stypendia w wysokości 9 tys. zł brutto. W uzasadnieniu członkowie komisji stypendialnej podkreślili, że „eseje wybranych osób wskazują na ich głęboką dojrzałość, znajomość nauczania Jana Pawła II oraz własnej, kreatywnej analizy jego nauczania.

Komisja jest głęboko przekonana, że otrzymane stypendium pozwoli nie tylko na ułatwienie realizowania procesu edukacyjnego na poziomie materialnym w ramach studiów wyższych, ale przyczyni się również do zaangażowania zwycięzców w działalność pozaedukacyjną, ze szczególnym uwzględnieniem działalności społecznej i promowanie wartości obywatelskich we Wrocławiu”.

Organizatorem konkursu stypendialnego jest krakowska Fundacja "Instytut Tertio Millennio", a fundatorem stypendiów Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl