wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Studenckie koła naukowe: To się opłaca
Studenckie koła naukowe: To się opłaca

Dni Aktywności Studenckiej rozpoczną się w czwartek 16 października w C-13, fot. Tomasz Walków

Pokaz bolidu PWr Racing Team, przejażdżka lekkim motorem elektrycznym, walki robotów i prezentacje ponad 50. kół i organizacji studenckich oraz warsztaty i szkolenia są w programie Dni Aktywności Studenckiej na Politechnice Wrocławskiej.

Reklama

Na pokazy podczas Dni Aktywności Studenckiej, w tym roku organizowanych po raz XX, przychodzi około 6-7 tysięcy młodych osób. Lista kół naukowych, organizacji i agent kulturalnych działających na Politechnice Wrocławskiej jest bardzo bogata i różnorodna.

Wydarzeniem promującym DAS jest m.in. pokaz bolidu przygotowanego przez studentów z PWr Racing Team. To nie przypadek, bo zespół młodych konstruktorów ma za sobą kolejny bardzo udany rok. Wrocławianie z powodzeniem startowali w zawodach Formula Student we Włoszech i w Czechach. Sukcesy PWr Racing Team mają odzwierciedlenie w zainteresowaniu udziałem w nim wśród studentów. – Co roku aplikacje do zespołu składa kilkuset chętnych, przyjmujemy około 10 osób – mówi Bartłomiej Paszkiewicz z PWr Racing Team. – W procesie rekrutacji do teamu nie ma znaczenia rok studiów, doświadczenie też się nie liczy tak, jak chęć do pracy i pasja.

Na co dzień w pracach PWr Racing Team bierze udział nieco ponad 20 studentów. Są podzieleni na specjalistyczne zespoły, ale w gruncie rzeczy wszyscy biorą aktywny udział w projektowaniu bolidów, a potem w ich budowie. Wiedza, doświadczenie i umiejętności wykraczające ponad program studiów są cenione przez pracodawców.

Bartłomiej Paszkiewicz: - Osoby, które podczas studiów były w naszym zespole, szybko znajdują dobrą i ciekawą pracę. Pracują w renomowanych firmach motoryzacyjnych, biurach konstrukcyjnych, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Na Politechnice Wrocławskiej jest więcej przedsięwzięć, które wyrosły z kół naukowych i innych organizacji, i nabrały sporego rozmachu. Przykład: projekt P.I.W.O. (Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy) Koła Naukowego MOS, z jednorazowej imprezy przekształcił się w coroczne wydarzenie, prezentowane także poza Wrocławiem.

Podczas Dni Aktywności Studenckiej reklamować się będą także koła i organizacje studenckie specjalizujące się w wielu dziedzinach technicznych: elektroniki, robotyki, optyki. Pokażą się: Klub Miłośników Kultury Japońskiej Dango, Dyskusyjny Klub Filmowy, orkiestra uczelniana, NZS i sekcje sportowe.

Poza pokazami, planowanymi na 16 października w godz. 9.30-15.30 w C-13 (Wybrzeże Wyspiańskiego), organizator DAS – Fundacja Manus i Samorząd Studencki PWr, przygotowała serię szkoleń i warsztatów dla studentów, np. z komunikacji, współpracy w zespole.

Program DAS.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl