wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Studenckie kluby i puby we Wrocławiu
Studenckie kluby i puby we Wrocławiu

Można dojechać do centrum Wrocławia i z marszu zacząć zwiedzać knajpy, restauracje, bary, które weekendami wypełniają miejscowi i przyjezdni.

Reklama

Ale można też założony cel osiągnąć poznając po drodze miasto, na przykład od Ostrowa Tumskiego. Haust historii najlepiej zagryźć zimnym deserem z firmy Polish Lody – to jeden z wrocławskich fenomenów ostatnich miesięcy. Codziennie do okienka na placu Bema ustawiała się wielka kolejka amatorów lodów. Na chłodniejsze pory roku właściciele zapowiadają kolejną smakowitą niespodziankę.

Potem spacerem przez Wyspę Słodową, mniej studencką niż przez ostatnie sezony, ale z nadzwyczajną aurą, którą tworzą barki – bary przycumowane do niej.

Łubudubu w Szajbie

Mijamy most Uniwersytecki i między tym fragmentem Odry a fosą miejską po drugiej stronie Starówki czeka na amatorów zabawy prawie dwieście klubów, dyskotek, restauracji, knajp, barów, bistro i innych miejsc, gdzie można zjeść, potańczyć, posiedzieć, posłuchać. Te dwieście miejsc to liczba umowna, bo z tygodnia na tydzień imprezowi przybywa.

Tradycyjnie dobrze się tańczy w takich miejscach, jak: Manana, Jazzda, Coolturka. Zawsze tłoczno jest na parkietach klubów  w Pasażu Niepolda. Wiernych bywalców mają Szajba, Schody Donikąd, legendarna Mleczarnia i mityczny Kalambur. Szybko lubianym miejscem na poranki, popołudnia i wieczory została Bułka z Masłem. Szybkie zakąski oferują całodobowe plus napitki oferują popularne: Łubudubu, Przedwojennna, Przemysłowa, Setka oraz Ambasada.

Jeśli ktoś nie chce błądzić niech wybierze jedną ulicę, np. na Antoniego ma głośną Szajbę, wyciszone Bike Cafe, klimatyczną Szynkarnię i oryginalny Karavan. Jeśli ruszy dalej od centrum, to trafi na ul. Bogusławskiego, gdzie do wyboru są nastrojowe, rozgadane, tłumne: Siwy Dym, Sielanka, Bałagan i wiele innych klubów.

Nieśmiertelne Alibi

W katalogu miejsc imprezowych nie może zabraknąć klubów muzycznych, chociaż jest ich coraz mniej. Pozostało Alibi - najstarszy klub muzyczny we Wrocławiu. Przez jego scenę przewinęły się dziesiątki kapel, grywają tu: Kult, T.Love, ale także ekipy disco polo. Wiele dzieje się także w Eterze w podziemiach kina Helios, oraz w Firleju, ważnym miejscem na mapie koncertowej Wrocławia jest hala Orbita oraz Impart.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl