wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

29°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Studencka poradnia psychologiczna

Studencka Pracownia Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego przy Instytucie Psychologii UWr działa od trzech lat. Co roku z ich pomocy korzysta kilkadziesiąt osób.

 Porad udzielają studenci psychologii klinicznej najstarszych roczników studiów. Po każdym spotkaniu konsultują się z opiekunem zespołu, wykładowcą psychologii, przedstawiają problem, z którym zgłosił się klient, oraz ustalają zasady dalszego postępowania  mówi Agnieszka Chmura z Pracowni. – Studenci pracują w trzech grupach: dla dorosłych, dla nastolatków oraz dla dzieci.

Zakres problemów, z jakimi przychodzą klienci, jest bardzo szeroki. Studenci najczęściej zgłaszają się przed sesją egzaminacyjną, uskarżają się na lęki i stres.

 W takich przypadkach najczęściej wystarczą jedno, dwa spotkanie, podczas których pokazujemy ćwiczenia relaksacyjne – mówi Agnieszka Chmura. – Przychodzą do nas także osoby dorosłe, które mają obawy przed wizytą u zawodowego psychologa. Pytają, jak taka wizyta wygląda, jak należy się do niej przygotować.

Chętni mają prawo do trzech bezpłatnych spotkań. Studenci podpowiedzą, czy problem, z jakim się zgłosił, wymaga dalszych konsultacji i współpracy z psychologiem lub pedagogiem.

Młodzi adepci psychologii prowadzą także szkolenia i warsztaty grupowe, m.in. dla firm, szkół.

 Mieliśmy warsztaty dla więźniów, które dotyczyły między innymi samooceny, rozpoznawania uczuć, komunikacji w grupie – mówi studentka psychologii.

Więcej informacji na temat Pracowni Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego na stronie internetowej: www.pkip.psychologia.uni.wroc.pl.

w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl