wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Studenci-mistrzowie w programowaniu rywalizują we Wrocławiu
Studenci-mistrzowie w programowaniu rywalizują we Wrocławiu

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym, fot. FB/AMPPZ2018

Informatycy z Uniwersytetu Wrocławskiego są gospodarzami tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowym, które rozpoczynają się w piątek 26 października

Reklama

Organizowane po raz 22. mistrzostwa to najważniejsze w Polsce zawody dla studentów informatyki.

To krajowa wersja konkursu The ACM International Collegiate Programming Contest - najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu informatycznego na świecie, uznawanego za Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym.

Organizatorzy podkreślają: „Zawody są okazją do zademonstrowania i doskonalenia umiejętności w zespołowym rozwiązywaniu problemów informatycznych. Umożliwiają one nawiązanie kontaktów między studentami z różnych ośrodków akademickich. Pozwalają poznać specyfikę tego rodzaju rywalizacji oraz pomagają przygotować się do ewentualnego uczestnictwa w ACM International Collegiate Programming Contest”.

Trzynaście zadań w pięć godzin

Uczelnie wystawiają trzyosobowe drużyny. Uczestnicy dostają od 8 do 13 zadań, mają pięć godzin na przygotowanie rozwiązań, a te są oceniane na żywo w trakcie zawodów.

Podczas zawodów liczy się doświadczenie i szybkość. Uczestnicy wymyślają algorytmy, które służą do rozwiązania problemu stawianego w zadaniu.

Dla części zawodników udział w zawodach wiąże się z dużymi emocjami, mimo że to rywalizacja umysłowa, to traktują mistrzostwa jak imprezę sportową.

Faworyci: Wrocław, Warszawa, Kraków

Od kilkunastu w najważniejszych w Polsce mistrzostwach dla programistów laury zbierają przede wszystkim reprezentanci trzech uczelni: Uniwersytetu Warszawskiego, krakowskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.

Studenci i doktoranci z Instytutu Informatyki UWr wiele razy przywozili nagrody z mistrzostw świata w programowaniu zespołowym oraz najważniejszych imprez dla programistów startujących indywidualnie.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym rozpoczną się 26 października w Instytucie Informatyki UWr.

Informacje o wydarzeniu TUTAJ

Partnerem tegorocznych Mistrzostw Polski jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

UWr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl