wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ruszyły zgłoszenia do konkursu „Studenci w Publicznej Sprawie”
Ruszyły zgłoszenia do konkursu „Studenci w Publicznej Sprawie”

Fot. Urząd Miejski Wrocławia

Do wtorku, 24 kwietnia, studenci Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego mogą wziąć udział w konkursie na najlepszy projekt związany z rozwojem społeczności lokalnych pt.: „Studenci w Publicznej Sprawie”. Zwycięzcy konkursu – oprócz wyjazdu na miesięczny staż do Niemiec – mają również gwarancję realizacji swojego pomysłu przez władze miasta.

Reklama

Staż w Dortmundzie we wrześniu 2019 r. (w pełni finansowany przez Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowską fundację im. św. Jadwigi) oraz realizacja projektu w formie zadania publicznego (przy wsparciu Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia) – na takie nagrody mogą liczyć autorzy inicjatywy, która w największym stopniu przyczyni się do poprawy jakości danego elementu życia mieszkańców Wrocławia w ramach projektu „Studenci w Publicznej Sprawie”.

– Poprzez tego typu projekty chcemy stwarzać okazje do działań, które wspierają przejawy obywatelskiej aktywności i łączą potrzeby miasta z akademickim potencjałem, a przede wszystkim poprawiają jakość życia wrocławian. Najciekawsze projekty z pewnością będą stanowić w przyszłości inspirację dla władz miasta – powiedział Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Konkurs „Studenci w Publicznej Sprawie” – prezentacja (PDF).

Konkurs został zainicjowany przez Departament Spraw Społecznych, a jest współorganizowany przez Instytut Studiów Miejskich, oraz Instytut Socjologii, Politologii, Filozofii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

„Studenci w Publicznej Sprawie” to konkurs, którego głównym celem jest promowanie działań na rzecz Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska wśród stowarzyszeń, organizacji pozarządowych i grup studenckich, a także podkreślanie rangi podejmowanych przez nich działań, które mogą stać się innowacyjnym elementem polityki miejskiej – podkreślił Krzysztof Szłapka, wiceprezes Instytutu Studiów Miejskich.

Jak studenci mogą zgłaszać swoje projekty?

Aby wziąć udział w konkursie należy do 24 kwietnia 2018 r. wypełnić elektroniczny formularz na stronie internetowej ISM i zgłosić grupę studentów złożoną z minimum trzech osób oraz własny projekt. Jego tematyka jest dowolna, może on być związany z rozwojem społeczności lokalnych, lub przyczyniać się do rozwiązania określonego lokalnego problemu czy zaspokojenia konkretnej potrzeby mieszkańców.

Nabór wniosków będzie dwuetapowy, a maksymalny budżet projektu nie może przekroczyć 10 tysięcy złotych. Szczegóły dotyczące poszczególnych etapów konkursu oraz kryteria oceny dostępne są w regulaminie konkursowym.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl