wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Studenci UPWr zbierają pieniądze dla chorej koleżanki

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu organizują zbiórkę pieniędzy dla Gosi, studentki III roku ogrodnictwa, u której wykryto jednego z najbardziej złośliwych nowotworów tarczycy – raka rdzeniastego. Koszt wymaganego zabietu to 20-30 tysięcy złotych. Zbiórka potrwa do 9 listopada.

Reklama

W marcu Gosia miała usunięty jeden płat tarczycy z powodu guza. Okazało się jednak, że problem jest poważniejszy, gdyż dziewczynę zaatakował rak rdzeniasty, czyli jeden z najbardziej złośliwych nowotworów tarczycy. Dalszym leczeniem było usunięcie reszty tarczycy wraz z węzłami chłonnymi po prawej stronie, lecz i ten zabieg nie pomógł.

Teraz studentkę UWPr czeka radioterapia i prawdopodobnie kolejne operacje. Zmiany nowotworowe mogłyby jednak zostać usunięte za pomocą echolasera, ale wyłącznie prywatnie. To koszt rzędu 20-30 tysięcy złotych, które w trakcie specjalnej zbiórki, będą chcieli pozyskać przyjaciele Gosi.

Studentów zbierających środki można spotkać przez cały tydzień (od 5 do 9 listopada) na uczelni. Co więcej, do zbiórki można przyłączyć się także online, wypełniając odpowiedni formularz na stronie fundacji onkologicznej Alivia.

Harmonogram zbiórki:

  • 6.11 – Wydział Medycyny Weterynaryjnej, gmach główny, budynki administracji na dziedzińcu
  • 7.11 – Wydział Przyrodniczo-Technologiczny i budynek Instytutu Inżynierii Rolniczej
  • 8.11 – Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności
  • 9.11 – Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl