wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Studenci Politechniki oceniają wykłady i prowadzących
Studenci Politechniki oceniają wykłady i prowadzących

- Miej wpływ na studia! Oceń zrealizowane kursy! - namawia studentów samorząd Politechniki Wrocławskiej. Akcja elektronicznej ankietyzacji kursów potrwa do niedzieli 28 lutego.

Reklama

Oceny zajęć przez studentów to na uczelniach standard, jednak angażuje się w ten proces stosunkowo niewiele osób. Na Politechnice Wrocławskiej opinie o kursach i prowadzących w poprzednich latach wyrażało ok. 14 procent studentów. – Chcieliśmy wprowadzić elektroniczną ankietyzację zajęć, bo jesteśmy przekonani, że to usprawni procedurę i zwiększy liczbę opinii – mówi Wojciech Ruszkiewicz, przewodniczący samorządu studentów PWr. – Podkreśla, że ankieta jest anonimowa.

Studenci mogą wyrazić swoją opinię na temat organizacji zajęć, doboru kursów, ale także oceniają przygotowanie i kompetencje prowadzących. Samorząd studencki intensywnie zachęca do wypełniania ankiet, wydział, z którego wpłynie proporcjonalnie najwięcej opinii wygra uczelniane koszulki. - Namawiamy do wypełniania ankiet, bo to najlepsza metoda wpływu na jakość kursów. Można zwrócić uwagę na to, co należy poprawić oraz pochwalić rozwiązania, które się sprawdzają i nie wymagają korekty – mówi Ruszkiewicz.

Ankiety z ocenami analizować będą zespoły złożone z pracowników uczelni. Aby opinie o ocenianych zajęciach były miarodajne musi je wypełnić co najmniej 40 procent zapisanych na kursy studentów. To wyklucza oceny skrajne.

Do wtorku najwięcej (procentowo) ankiet wypełnili studenci Wydziału Architektury i Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii oraz z wydziałów zamiejscowych.

Termin na wypełnienie ankiety dostępnej pod adresem: jsos.pwr.edu.pl, mija 28 lutego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl