wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Studenci otwierają serca
Studenci otwierają serca

Kiermasze, zbiórki żywności oraz bale charytatywne organizują studenci wrocławskich szkół wyższych. Dochód z nich przeznaczą na pomoc dzieciom, chorym i osobom samotnym.

Reklama

- W hospicjum Bonifratrów mieliśmy niedawno zajęcia dotyczące opieki paliatywnej. Spotkanie i rozmowy z jego pacjentami to było niezwykłe doświadczenie. Zobaczyliśmy też, że pieniędzy z NFZ nie wystarcza w hospicjach na opiekę odpowiedniej jakości – mówi Michał Rodobolski, szef Studenckiego Koła Naukowego Młodych Menadżerów. Koło działa na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego. – Zaczęliśmy się zastanawiać, czy moglibyśmy w jakikolwiek sposób pomóc pacjentom hospicjum. Wtedy pojawił się pomysł na kiermasz – dodaje Michał Rodobolski. – Studenci na ogół chętnie biorą udział w tego typu akcjach.

We wtorek 15 grudnia w siedzibie WNoZ (ul. Bartla 5) zorganizowany zostanie kiermasz. Studencki z koła naukowego Młodych Menadżerów przygotują domowe wypieki, ciasta, babeczki, mufki, a dochód z ich sprzedaży przekażą hospicjum.

Studenci z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej mają wielu podopiecznych. Beneficjentami akcji „Daj słodziaka dla dzieciaka”  jest 60 dzieci z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Dziecięcy dom”. Przedsięwzięcie już po raz drugi koordynuje wydziałowy samorząd studentów. Organizatorzy proszą studentów i pracowników uczelni o słodycze i owoce, bo to prezenty, które mogą się znaleźć w każdej paczce, niezależnie od wieku i płci obdarowanego. Akcja potrwa do 18 grudnia, ciastka, cukierki i owoce można zostawić w bibliotece wydziału lub w siedzibie samorządu studentów w Geocentrum przy ul. Na Grobli. Studenci z Na Grobli zaangażowali się także w ogólnopolską akcję „Szlachetna paczka”. Zamierzają obdarować 77-letnia panią Genowefę, byłą nauczycielkę, która dzisiaj mieszka samotnie. – Jest schorowana, żyje wyjątkowo skromnie – podkreślają pomysłodawcy.

„Szlachetne paczki” przygotowują także NZS PWr, samorząd studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki. Po raz 10. Zrzeszenie Studentów Polskich Uniwersytetu Ekonomicznego organizuje „Wielką drakę dla dziecka”. Wydarzenie ma wyjątkowy charakter i rozmach, bo trwa przez tydzień od 6 do 12 grudnia. W programie m.in. Kabareton, turniej siatkówki, warsztaty zumby, rozgrywki w fife, dyskoteka, spotkanie z podróżnikiem i wiele innych imprez. „Drakę” wieńczy bal charytatywny – w tym roku motywem przewodnim jest Gala Oscarowa. Podczas ubiegłorocznej edycji, w której wzięły udział setki młodych ludzi, uzbierano ponad 14 tys. złotych. Dochód z 10. „Wielkiej draki dla dzieciaka” przeznaczony zostanie na rzecz Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl