wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławscy studenci tworzą kalendarz

Profesjonalny makijaż, wyszukane stylizacje, praca przed obiektywem i szczytny cel. Studenci pierwszego roku specjalności: dziennikarstwo mody i stylu z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej intensywnie pracują nad kalendarzem na 2015 rok. Dochód ze sprzedaży ich dzieła wesprze dzieci przebywające w domach dziecka.

Reklama

Pomysł na powstanie kalendarza na 2015 rok, opracowanie jego koncepcji i stworzenie odpowiednich kreacji, to od początku inicjatywa studentów specjalności dziennikarstwo mody i stylu z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. W prace nad kalendarzem zaangażowali się również wykładowcy uczelni, którzy pomagają w tworzeniu stylizacji, wykonaniu profesjonalnych zdjęć oraz pozyskaniu środków na wydruk. - Jeśli student wykazuje się własną inicjatywą, która ma wspierać rozwój jego kompetencji, a jednocześnie sprzyja wykorzystaniu nabytej w trakcie studiów wiedzy, to należy zrobić wszystko, aby skutecznie umożliwić mu realizację pomysłu – podkreśla dr Agnieszka Węglińska, promotorka tej właśnie specjalności z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, która zaangażowała się w inicjatywę. - Jestem dumna z moich studentów, bo głównym celem, jaki przed sobą postawili, to pomoc dzieciom przebywającym w domach dziecka. Jestem przekonana, że powstający kalendarz pomoże ten cel osiągnąć. – dodaje.

dsw kalendarzNajbliższa sesja już 14 listopada. Zdjęcia wykonuje studentka drugiego roku DMiS Joanna Karyś pod czujnym okiem profesjonalnej fotografki Nel Kusto. Zdjęcia do kalendarz mają zakończyć się jeszcze w listopadzie, aby do końca roku zdążyć z opracowaniem szaty graficznej i drukiem. Studenci nie marnują zatem czasu i intensywnie pracują nad jego realizacją. Ich zaangażowanie widoczne jest na specjalnie utworzonym fanpage’u na Facebooku „Kalendarz DSW 2015”, gdzie na bieżąco relacjonują postępy swojej prac.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl