wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławscy studenci tworzą kalendarz
Wrocławscy studenci tworzą kalendarz

Zdjęcia do kalendarz mają zakończyć się jeszcze w listopadzie, aby do końca roku zdążyć z opracowaniem szaty graficznej i drukiem.

Profesjonalny makijaż, wyszukane stylizacje, praca przed obiektywem i szczytny cel. Studenci pierwszego roku specjalności: dziennikarstwo mody i stylu z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej intensywnie pracują nad kalendarzem na 2015 rok. Dochód ze sprzedaży ich dzieła wesprze dzieci przebywające w domach dziecka.

Reklama

Pomysł na powstanie kalendarza na 2015 rok, opracowanie jego koncepcji i stworzenie odpowiednich kreacji, to od początku inicjatywa studentów specjalności dziennikarstwo mody i stylu z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. W prace nad kalendarzem zaangażowali się również wykładowcy uczelni, którzy pomagają w tworzeniu stylizacji, wykonaniu profesjonalnych zdjęć oraz pozyskaniu środków na wydruk. - Jeśli student wykazuje się własną inicjatywą, która ma wspierać rozwój jego kompetencji, a jednocześnie sprzyja wykorzystaniu nabytej w trakcie studiów wiedzy, to należy zrobić wszystko, aby skutecznie umożliwić mu realizację pomysłu – podkreśla dr Agnieszka Węglińska, promotorka tej właśnie specjalności z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, która zaangażowała się w inicjatywę. - Jestem dumna z moich studentów, bo głównym celem, jaki przed sobą postawili, to pomoc dzieciom przebywającym w domach dziecka. Jestem przekonana, że powstający kalendarz pomoże ten cel osiągnąć. – dodaje.

dsw kalendarzNajbliższa sesja już 14 listopada. Zdjęcia wykonuje studentka drugiego roku DMiS Joanna Karyś pod czujnym okiem profesjonalnej fotografki Nel Kusto. Zdjęcia do kalendarz mają zakończyć się jeszcze w listopadzie, aby do końca roku zdążyć z opracowaniem szaty graficznej i drukiem. Studenci nie marnują zatem czasu i intensywnie pracują nad jego realizacją. Ich zaangażowanie widoczne jest na specjalnie utworzonym fanpage’u na Facebooku „Kalendarz DSW 2015”, gdzie na bieżąco relacjonują postępy swojej prac.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl