wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Sprawdź, gdzie są wolne miejsca na studia
Sprawdź, gdzie są wolne miejsca na studia

We Wrocławiu na największych uczelniach są jeszcze indeksy do zdobycia, fot. fotolia

We wtorek do egzaminów poprawkowych podchodzili maturzyści, którym w maju nie udało się zdać wszystkich przedmiotów. Na tych, którym w tym podejściu się powiedzie, czekają miejsca na studiach.

Reklama

Na Dolnym Śląsku w tym roku matury nie zaliczyło ok. 23 procent zdających. Do sierpniowych poprawek ma prawo blisko 2800 osób. Ogłoszenie wyników poprawek zaplanowano na 12 września. Maturzyści z pozytywnymi notami będą mogli ubiegać się o indeksy. Nie mają już szans na miejsce na najbardziej obleganych kierunkach (prawo, psychologia, dziennikarstwo, weterynaria, informatyka, chemia i toksykologia sądowa), ale ciągle do wyboru zostaje kilkadziesiąt specjalności.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym zostało jeszcze 490 wolnych miejsc na studiach I stopnia. Do wyboru jest m.in. biologia, budownictwo oraz geodezja. Rejestracja kandydatów trwa do 22 września.

Politechnika Wrocławska czeka na kandydatów nie tylko we Wrocławiu, ale także w swoich filiach w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu. Tylko we Wrocławiu do obsadzenia zostały miejsca na wydziałach: Elektronika i Telekomunikacja, Elektrotechnika, Fizyka Techniczna, Inżynieria Środowiska, Ochrona Środowiska oraz Telekomunikacja

Uczelnie teraz czekają na tych, którzy nie dostali się na wymarzony kierunek, bo za słabo zdali maturę oraz tych, co we wtorek podchodzili do poprawek. – Wśród tych drugich są osoby, którym na maturze nie poszło na matematyce, ale na studiach humanistycznych świetnie sobie poradzą – mówi Agata Sałamaj z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na największej dolnośląskiej uczelnie wolne miejsca zostały m.in. na Wydziale Filologicznym, Nauk Społecznych, Fizyki i Astronomii, Nauk Historycznych i Pedagogicznych, w sumie na kilkanaście kierunków. – W tym roku rekrutacja na uniwersytecie poszła bardzo dobrze. Mieliśmy ponad trzy tysiące zgłoszeń więcej niż przed rokiem. Wolne miejsca to między innymi efekt tego, że można było się rejestrować na kilka kierunków.

Nie ma już szans na indeksy m.in. na prawie, dziennikarstwie, psychologii. Jeszcze więcej kandydatów niż przed rokiem było na chemię i toksykologię sądową – na jedno miejsce przypadło tam ponad 21 chętnych.

Uniwersytet Medyczny rozdał wszystkie indeksy na studia stacjonarne na wszystkich wydziałach.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl