wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. SmartMoto Challenge i Festiwal Elektromobilności we Wrocławiu

SmartMoto Challenge, międzynarodowe zawody motocykli elektrycznych, które głównie organizowane są w Barcelonie i Moskwie, pod koniec sierpnia zawitają do Wrocławia. Organizacji tego wydarzenia podjęli się studenci PWr.

Reklama

Politechnika Wrocławska we współpracy z Kołem Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych zorganizuje we Wrocławiu zawody z serii SmartMoto Challenge, gdzie rywalizować będą ze sobą uczelnie z całego świata, które projektują i budują motocykle elektryczne od podstaw. O tym, że przyszłość należy do pojazdów elektrycznych może świadczyć coraz większa liczba pojawiających się na naszych drogach pojazdów z takim napędem, a także liczne wydarzenia w stylu SmartMoto Challenge.

Międzynarodowe zawody będą polegały na zaprojektowaniu i zbudowaniu crossowego motocykla elektrycznego, a studenci w procesie tworzenia powinni uwzględnić ramę, poszycie, zawieszenie, układ hamulcowy, sterowanie, zasilanie oraz inne elementy pojazdu.

SmartMoto Challenge i Festiwal Elektromobilności we Wrocławiu

SmartMoto Challenge i Festiwal Elektromobilności we Wrocławiu

Eventy
Termin od 24 sierpnia 2018 do 26 sierpnia 2018

Miejsce Politechnika Wrocławska

Zobacz

24 - 26 sierpnia

Głównym celem współzawodnictwa jest wykorzystanie wiedzy zdobytej na studiach w prawdziwym przemysłowym projekcie. Podczas zawodów oceniany jest motocykl i jego możliwości dynamiczne, statyczne, a także umiejętności drużyny w aspektach biznesowych. Organizatorzy liczą, że to unikalne połączenie zwiększy świadomość społeczną związaną z elektromobilnością i 24-25 sierpnia przyciągnie wielu widzów na kampus Politechniki Wrocławskiej, a dzień później także na tor off-roadowy przy Wzgórzu Kilimandżaro we Wrocławiu (ul. Chopina).

Na zawodach zobaczymy w akcji 7 motocykli zbudowanych przez studentów z Polski i Rosji, a dzięki temu wydarzeniu Wrocław ma się stać jednym z czołowych ośrodków rozwoju przemysłu związanego z elektromobilnością.

Festiwal Elektromobilności

W trakcie wydarzenia, które po raz pierwszy odbędzie się w Polsce, zaplanowano także dwudniowy Festiwal Elektromobilności, współorganizowany z Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej PWr. Wówczas swoje usługi i produkty będą mogły zaprezentować firmy z branży automotive oraz te związane z szeroko pojętą elektromobilnością. Zainteresowani będą mogli także poznać wiele ciekawych technologicznie rozwiązań, które mogą znaleźć zastosowanie w różnych projektach.

Co więcej, udział w wydarzeniu będzie także wyjątkową okazją dla odwiedzających, aby doświadczyć przejażdżki pojazdami elektrycznymi, m.in. TESLĄ, TOYOTĄ Prius Plug in, CHR Hybrid, skuterami, rowerami czy hulajnogami. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, bowiem organizatorzy przygotują specjalną strefę gier ekologicznych, fabrykę baniek mydlanych, a także wiele zabaw sportowych.

Szczegóły wydarzenia można znaleźć na facebookowym profilu organizatorów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl