wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Sięgnij po studencką Magnolię

Do końca stycznia można się jeszcze zgłosić do udziału w jedenastej edycji konkursu „Wrocławska Magnolia”.

Oceniane są w nim prace dyplomowe – wyłącznie prace magisterskie, obronione w roku akademickim 2012/2013, które dotyczą poprawy jakości życia mieszkańców Wrocławia. Zakres tematów jest nieograniczony.

W X konkursie nagrodzono pracę zatytułowaną „Osiedle – ogród wobec aktualnych problemów i uwarunkowań oraz wyzwań przyszłości”. Inne opracowania dotyczyły np. systemu informacji wizualnej dla obiektu szpitalnego we Wrocławiu, pomysłów na wykorzystanie Portu Miejskiego jako zespołu poprzemysłowego. Jedna ze studentek Uniwersytetu Przyrodniczego w swojej pracy dyplomowej oceniała reakcję drzew kasztanowca białego na zastosowane zabiegi mikroiniekcji. Iniekcje była jedną z metod ratowania drzew zaatakowanych przez szrotówka kasztanowcowiaczka. Wyróżnienie przyznano także za dyplom absolwentki Akademii Muzycznej – „Koncert muzyki harfowej jako forma aktywizacji psychicznej i społecznej osób starszych”.

Serię nagród w dotychczasowych edycjach „Wrocławskiej Magnolii” zdobyli absolwenci architektury krajobrazu.

Laureaci konkursu otrzymują nagrody pieniężne. W ubiegłym roku komisja konkursowa miała do rozdania 40 tys. zł. Przyznano w sumie 11 nagród i wyróżnień. Zdobywcy pierwszych miejsc odebrali po 5 tys. zł, autorzy wyróżnionych prac otrzymali po 2,5 tys. zł.

- Komisja może swobodnie dzielić sumę, którą dysponuje. Wszystko zależy od poziomu zgłoszonych prac dyplomowych – mówi Alicja Kocik z Wrocławskiego Centrum Akademickiego przy Urzędzie Miasta, które koordynuje projekt.

W wielu przypadkach udział w konkursie miał ciąg dalszy. Tematy podejmowane przez studentów oraz wnioski przedstawione w pracach magisterskich są inspiracją działań dla wielu wydziałów miejskich.

- Autor pracy dotyczącej populacji komarów we Wrocławiu został zatrudniony na pewien czas przez urząd miasta. Laureaci konkursu są także proszeni o konsultacje, udział w wybranych przedsięwzięciach dotyczących problemów, jakie podejmowali w swoich opracowaniach – mówi Alicja Kocik.

W ubiegłym roku w konkursie oceniano 24 prac magisterskich z dziewięciu wrocławskich uczelni. W tegorocznej edycji każda ze szkół wyższych, także uczelni niepublicznych, może zgłosić po pięć dyplomów.

wto

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl