wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Sięgnij po studencką Magnolię
Sięgnij po studencką Magnolię

Nagrody laureatom "Wrocławskiej Magnolii" rozdaje się co roku wiosną w Ogrodzie Botanicznym

Reklama

Do końca stycznia można się jeszcze zgłosić do udziału w jedenastej edycji konkursu „Wrocławska Magnolia”.

Oceniane są w nim prace dyplomowe – wyłącznie prace magisterskie, obronione w roku akademickim 2012/2013, które dotyczą poprawy jakości życia mieszkańców Wrocławia. Zakres tematów jest nieograniczony.

W X konkursie nagrodzono pracę zatytułowaną „Osiedle – ogród wobec aktualnych problemów i uwarunkowań oraz wyzwań przyszłości”. Inne opracowania dotyczyły np. systemu informacji wizualnej dla obiektu szpitalnego we Wrocławiu, pomysłów na wykorzystanie Portu Miejskiego jako zespołu poprzemysłowego. Jedna ze studentek Uniwersytetu Przyrodniczego w swojej pracy dyplomowej oceniała reakcję drzew kasztanowca białego na zastosowane zabiegi mikroiniekcji. Iniekcje była jedną z metod ratowania drzew zaatakowanych przez szrotówka kasztanowcowiaczka. Wyróżnienie przyznano także za dyplom absolwentki Akademii Muzycznej – „Koncert muzyki harfowej jako forma aktywizacji psychicznej i społecznej osób starszych”.

Serię nagród w dotychczasowych edycjach „Wrocławskiej Magnolii” zdobyli absolwenci architektury krajobrazu.

Laureaci konkursu otrzymują nagrody pieniężne. W ubiegłym roku komisja konkursowa miała do rozdania 40 tys. zł. Przyznano w sumie 11 nagród i wyróżnień. Zdobywcy pierwszych miejsc odebrali po 5 tys. zł, autorzy wyróżnionych prac otrzymali po 2,5 tys. zł.

- Komisja może swobodnie dzielić sumę, którą dysponuje. Wszystko zależy od poziomu zgłoszonych prac dyplomowych – mówi Alicja Kocik z Wrocławskiego Centrum Akademickiego przy Urzędzie Miasta, które koordynuje projekt.

W wielu przypadkach udział w konkursie miał ciąg dalszy. Tematy podejmowane przez studentów oraz wnioski przedstawione w pracach magisterskich są inspiracją działań dla wielu wydziałów miejskich.

- Autor pracy dotyczącej populacji komarów we Wrocławiu został zatrudniony na pewien czas przez urząd miasta. Laureaci konkursu są także proszeni o konsultacje, udział w wybranych przedsięwzięciach dotyczących problemów, jakie podejmowali w swoich opracowaniach – mówi Alicja Kocik.

W ubiegłym roku w konkursie oceniano 24 prac magisterskich z dziewięciu wrocławskich uczelni. W tegorocznej edycji każda ze szkół wyższych, także uczelni niepublicznych, może zgłosić po pięć dyplomów.

wto

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl