wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ruszyła rekrutacja do Akademii Młodych Uczonych i Artystów!
Ruszyła rekrutacja do Akademii Młodych Uczonych i Artystów!

Po raz kolejny zapraszamy do wzięcia udziału w naborze do wyjątkowej grupy młodych naukowców i artystów, która działa na rzecz interdyscyplinarnej wymiany doświadczeń

Reklama

Akademia Młodych Uczonych i Artystów – co to takiego?

Akademia Młodych Uczonych i Artystów wskazuje na wspólne metody, wspólne cele i wspólny przedmiot badań dziedzin uznanych powszechnie za bardzo od siebie odległe. Obala nieprawdziwy mit, że humanistą jest ten, kto nie zna i nie lubi nauk ścisłych, a ścisłowcem ten, kto nie lubi przedmiotów humanistycznych. Wskazuje na uzupełnianie i dopełnianie się tych dziedzin.

Członkowie Akademii tworzą prawdziwie interdyscyplinarne grupy badawcze (np. psychiatria i informatyka, sztuki plastyczne i informatyka, filozofia i matematyka) i prowadzą w swoim gronie projekty naukowe. Obecna na każdym spotkaniu Akademii wielość perspektyw poznawczych jest ucieleśnieniem źródłowych dla nauki idei: jedności wiedzy oraz jedności poznania.

Członkowie Akademii mogą nawiązać współpracę z prywatnymi firmami, które mogą fundować nagrody lub finansować część badań. Miasto udziela zaś wsparcia w poszukiwaniu sponsorów projektów naukowych oraz w realizacji projektów popularyzujących naukę. W przypadku starań o zewnętrzne dofinansowanie badań lub przyznanie grantów Kapituła Akademii Młodych Uczonych i Artystów udziela członkom rekomendacji.

Jak aplikować do Akademii Młodych Uczonych i Artystów?

Członkami Akademii mogą zostać osoby do 35 roku życia, wyróżniające się wybitnymi osiągnięciami naukowymi. Kandydaci powinni wykazywać zainteresowanie aktywną współpracą z przedstawicielami rozmaitych dziedzin nauki i sztuki. Kadencja członka Akademii trwa 5 lat.

Wszystkich zainteresowanych kandydowaniem do Akademii Młodych Uczonych i Artystów prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (poniżej).

i przesłanie go na adres [email protected]. Jednocześnie prosimy o dostarczenie lub przesłanie oryginału formularza do siedziby Wrocławskiego Centrum Akademickiego (Rynek 13, II p., 50-101 Wrocław). Termin zgłoszeń upływa 31 maja 2021 r. (decyduje data wpływu do WCA).

Kontakt:Katarzyna Hubickatel. 71 770 20 30

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl