wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rusza zimowy nabór na studia
Rusza zimowy nabór na studia

Na Uniwersytecie Przyrodniczym zimą do wyboru jest 20 kierunków studiów, fot. Tomasz Walków

Tylko Politechnika Wrocławska ma do obsadzenia ponad 4,5 tysiąca miejsc na studiach II stopnia. Uniwersytet Wrocławski czeka na chętnych na studia I i II stopnia.

Reklama

Na Uniwersytecie Wrocławskim rejestracja kandydatów na studia rozpocznie się 18 grudnia, potrwa (w zależności od kierunku) do stycznia-lutego. Uczelnia oferuje indeksy na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, I i II stopnia. Dziennie studiować można matematykę, politykę publiczną oraz politologię w języku angielskim. Zimą rozpoczną się także zajęcia na studiach II stopnia na informatyce, chemii, politologii po angielsku.

Zimowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej jest głównie dla osób, które w tym semestrze uzyskały tytuł inżyniera lub licencjata. Po studiach II stopnia uzupełnią CV o stopień magistra. O przyjęcie mogą się starać także osoby, które studia I stopnia ukończyły na innych uczelniach. Dla tych, co zamierzają kontynuować naukę na studiach stacjonarnych jest ponad 4,2 tysiąca miejsc na 54 kierunkach. Na 19 z nich zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Te ostatnie coraz chętniej wybierają obcokrajowcy, najwięcej kandydatów jest z Indii, Turcji i Chile. Zwykle najwięcej chętnych jest na architekturę, budownictwo, zarzadzanie i inżynierię produkcji oraz mechanikę i budowę maszyn. Zimowy nabór na Politechnice Wrocławskiej trwa do 11 lutego.

Do połowy lutego można wybrać studia II stopnia na Uniwersytecie Przyrodniczym na jednym z 20 kierunków. Wśród nich są m.in. technologia żywności i żywienia człowieka, biologia, zootechnika. Jednym z warunków jakie stawia uczelnia jest średnia 3,5 ze studiów I stopnia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl