wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rusza kolejna edycja "Cardiology Innovations Hackhaton"

Cardiology Innovations Hackhaton

IT ponownie wesprze współczesną kardiologię w poszukiwaniu rozwiązań pomagających i lekarzom, i pacjentom. 15 kwietnia 2019 roku Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu organizuje spotkanie dla osób zainteresowanych udziałem w drugiej edycji Cardiology Innovations Hackhaton.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane będą do 6 maja. Tegoroczna edycja konkursu koncentruje się na systemach eksperckich do przewidywania stanu zdrowia chorego z niewydolnością serca. Zadaniem zespołów będzie opracowanie koncepcji takiego systemu oraz interaktywnego prototypu aplikacji prezentującej interfejs użytkownika i kluczowe funkcje. Napisanie kompletnego kodu i prezentacja gotowego rozwiązania będzie dodatkowym atutem.

Po raz pierwszy konkurs rozegrany zostanie równolegle we Wrocławiu i Dreźnie, gdzie do współpracy zaproszony został Uniwersytet Techniczny z wydziałem medycyny.

Jaki jest plan? Zakwalifikowanych zostanie 10 zespołów, czyli maksymalnie do 50 zawodników z Polski i Niemiec. Uczestnicy spotkają się z mentorami z różnych dziedzin - kardiologii, IT, marketingu czy prawa. Będą mieli także możliwość porozmawiania z pacjentami i poznania ich perspektywy. Przygotowano dla nich serię wykładów na temat systemów eksperckich, design thinking czy tworzenia prezentacji.

Pracę zespołową zaplanowano w Nokia Garage. W tej kreatywnie inspirującej przestrzeni uczestnicy mogą liczyć na profesjonalne zaplecze eksperckie. Będą tam tworzyć i dopracowywać swoje koncepcje 7 i 8 maja.

Najlepsi swoje pomysły zaprezentują w czasie międzynarodowej konferencji Innovations Cardiology Days 14-15 maja we Wrocławiu. Nagroda główna to 2,5 tys. euro. Spotkań, wiedzy eksperckiej, nawiązanych kontaktów i możliwości zweryfikowania swoich pomysłów przez tuzów z branży, wycenić nie sposób!

Więcej informacji

LINK DO REJESTRACJI

https://hackathon.cardiologyinnovations.com/pl/zglaszanie_zespolow

www

https://www.facebook.com/events/1263990347100197/

FB wydarzenia

https://www.facebook.com/events/1263990347100197/

Nie masz wiedzy technicznej? Zaplanuj czas na spotkanie 15 kwietnia o godz. 18.00. Odbędzie się ono  Centrum Naukowej Informacji Medycznej UMW przy ul. Marcinkowskiego 2-6 we Wrocławiu. Wtedy być może znajdziesz brakujące ogniwa Twojego dreamteamu.

Wydarzenie organizują Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Grupa Casus.BTL

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl