wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rusza kolejna edycja "Cardiology Innovations Hackhaton"

Cardiology Innovations Hackhaton

IT ponownie wesprze współczesną kardiologię w poszukiwaniu rozwiązań pomagających i lekarzom, i pacjentom. 15 kwietnia 2019 roku Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu organizuje spotkanie dla osób zainteresowanych udziałem w drugiej edycji Cardiology Innovations Hackhaton.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane będą do 6 maja. Tegoroczna edycja konkursu koncentruje się na systemach eksperckich do przewidywania stanu zdrowia chorego z niewydolnością serca. Zadaniem zespołów będzie opracowanie koncepcji takiego systemu oraz interaktywnego prototypu aplikacji prezentującej interfejs użytkownika i kluczowe funkcje. Napisanie kompletnego kodu i prezentacja gotowego rozwiązania będzie dodatkowym atutem.

Po raz pierwszy konkurs rozegrany zostanie równolegle we Wrocławiu i Dreźnie, gdzie do współpracy zaproszony został Uniwersytet Techniczny z wydziałem medycyny.

Jaki jest plan? Zakwalifikowanych zostanie 10 zespołów, czyli maksymalnie do 50 zawodników z Polski i Niemiec. Uczestnicy spotkają się z mentorami z różnych dziedzin - kardiologii, IT, marketingu czy prawa. Będą mieli także możliwość porozmawiania z pacjentami i poznania ich perspektywy. Przygotowano dla nich serię wykładów na temat systemów eksperckich, design thinking czy tworzenia prezentacji.

Pracę zespołową zaplanowano w Nokia Garage. W tej kreatywnie inspirującej przestrzeni uczestnicy mogą liczyć na profesjonalne zaplecze eksperckie. Będą tam tworzyć i dopracowywać swoje koncepcje 7 i 8 maja.

Najlepsi swoje pomysły zaprezentują w czasie międzynarodowej konferencji Innovations Cardiology Days 14-15 maja we Wrocławiu. Nagroda główna to 2,5 tys. euro. Spotkań, wiedzy eksperckiej, nawiązanych kontaktów i możliwości zweryfikowania swoich pomysłów przez tuzów z branży, wycenić nie sposób!

Więcej informacji

LINK DO REJESTRACJI

https://hackathon.cardiologyinnovations.com/pl/zglaszanie_zespolow

www

https://www.facebook.com/events/1263990347100197/

FB wydarzenia

https://www.facebook.com/events/1263990347100197/

Nie masz wiedzy technicznej? Zaplanuj czas na spotkanie 15 kwietnia o godz. 18.00. Odbędzie się ono  Centrum Naukowej Informacji Medycznej UMW przy ul. Marcinkowskiego 2-6 we Wrocławiu. Wtedy być może znajdziesz brakujące ogniwa Twojego dreamteamu.

Wydarzenie organizują Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Grupa Casus.BTL

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl