wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rozpoczęła się rejestracja kandydatów na studia

Na Uniwersytecie Przyrodniczym do wyboru jest aż 28 kierunków na pięciu wydziałach. Uczelnia ma do rozdania 4200 indeksów. To o około 7 procent więcej niż w ubiegłym roku.

O przyjęciu na studia nie decyduje kolejność rejestracji, ale wyniki z egzaminu maturalnego. Listy rankingowe chętnych zostaną ogłoszone jak co roku na przełomie czerwca i lipca, po ogłoszeniu ocen z egzaminu dojrzałości.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym lista najpopularniejszych kierunków od kilku lat się nie zmienia, to weterynaria (8,2 kandydatów na miejsce), gospodarka przestrzenna (4,1 chętnych na miejsce), geodezja i kartografia (3,7 kandydata na miejsce). Rejestracja kandydatów na Uniwersytecie Przyrodniczym rozpoczyna się 1 maja.

Od czwartku 30 kwietnia trwają zapisy kandydatów na studia na Uniwersytecie Ekonomicznym. W ubiegłym roku uczelnia przyjęła 4,5 tysiąca nowych studentów.  – Nasi absolwenci pracują w przedsiębiorstwach, począwszy od stanowisk finansowo-księgowych,  poprzez stanowiska związane z organizacją i zarządzaniem przedsiębiorstwem, marketingiem, po stanowiska kierownicze najwyższego szczebla – prezesów i dyrektorów firm czy głównych księgowych – informuje Jolanta Nowacka z Uniwersytetu Ekonomicznego. – Po studiach są przygotowani do pracy w najbardziej dochodowych zawodach. Pracują w dużych bankach i różnych instytucjach finansowych, są menedżerami wielkich korporacji, maklerami giełdowymi, specjalistami od zarządzania kadrami oraz PR.

Od 10 kwietnia trwa rejestracja kandydatów na Uniwersytecie Wrocławskim. Politechnika Wrocławska rusza z zapisami 15 maja.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl