wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Reprezentacja Wrocławia na targach edukacyjnych w Tbilisi
Reprezentacja Wrocławia na targach edukacyjnych w Tbilisi

Targi edukacyjne w Tblisi

Wrocławskie szkoły wyższe prezentowały się na międzynarodowych targach edukacyjnych w stolicy Gruzji. W Tblisi o zaletach studiowania w stolicy Dolnego Śląska opowiadali koordynatorzy programu Teraz Wrocław oraz przedstawiciele Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki.

Reklama

Podczas największych targów edukacyjnych organizowanych 23 i 24 lutego w Tblisi wrocławianie prezentowali się na stoisku firmowanym przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej, która prowadzi kampanię „Ready Study GO! Poland”. Gruzja to kolejny przystanek na trasie tej kampanii realizowanej przez NAWA pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Program imprezy obejmował nie tylko promocję podczas imprezy targowej, ale także spotkanie robocze z przedstawicielami gruzińskich uczelniami zorganizowane we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

W pierwszym dniu targów polskie stoisko odwiedził Ambasador RP Mariusz Maszkiewicz. Natomiast delegaci z Polski spotkali się z ministrem Alexandrem Tevzadze. Podkreślił on, że dla Gruzji istotna jest obecność zagranicznych podmiotów włączających się w budowanie oferty edukacyjnej dla młodzieży.

Targi edukacyjne to okazja dla polskich uczelni na konsultacje z przedstawicielami gruzińskich instytucji szkolnictwa wyższego oraz przybliżenie oferty stypendialnej polskiej strony. Katarzyna Tyczko (MNiSW) mówiła o systemie szkolnictwa wyższego w Polsce, zaś Agnieszka Dorociak z Pionu Programów dla Studentów NAWA opowiedziała o programie stypendialnym im. Stefana Banacha.

Coroczne Tragi International Education Fair Georgia organizowane są 2013 roku, polska delegacja uczestniczy w nich już po raz czwarty. To największe wydarzenie edukacyjne w kraju, odwiedza je corocznie przez ok. 12 tys. uczniów szkół średnich i studentów zainteresowanych studiami za granicą.

Rozmowy o handlu i ochronie środowiska

W tym samym czasie w Tblisi przebywała delegacja Wrocławia, której przewodzili Jacek Ossowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia, i Dariusz Ostrowski, Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

W stolicy Gruzji spotkali się m.in. z ambasadorem Polski Mariuszem Maszkiewiczem oraz Marcinem Rutowiczem, wiceprezesem Polsko-Gruzińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Delegacja Wrocławia w stolicy Gruzji, fot. materiały prasowe

Wrocławianie rozmawiali także z przedstawicielami Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tbilisi oraz Enterprise Georgia – oficjalnego partnera Izby w Gruzji. Zakres tematów było bardzo szeroki. Objął nie tylko relacje na linii Wrocław – Tbilisi. Sporo czasu zajęła wymiana opinii na temat rozwoju kontaktów handlowych i biznesowych.

Dyskutowano o promocji Polsko Gruzińskiej Izby Przemysłowo Handlowej we Wrocławiu, klimacie inwestycyjnym Gruzji, możliwości lokowania centrów usług wspólnych polskich firm w Gruzji, ochronie środowiska oraz turystyce i edukacji. Dwudniowa seria spotkań z pewnością wpłynie na budowanie atrakcyjności inwestycyjnej Gruzji we Wrocławiu i zachęci nowe firmy do zainteresowania się tym rynkiem.

fot. materiały prasowe

NAWA/pol-ge/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl