wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Są wolne miejsca na studia
Są wolne miejsca na studia

W czwartek na Politechnice Wrocławskiej zakończył się pierwszy nabór na studia w roku akademickim 2016/2017. To jednak nie koniec szans na to, by w październiku rozpocząć naukę na tej uczelni. W sobotę rozpoczęła się bowiem rekrutacja na te kierunki, na których zostały jeszcze wolne miejsca.

Reklama

Chętni na stacjonarne studia I stopnia mogą wybierać z oferty 21 kierunków zarówno we Wrocławiu, jak i Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze.

Najwięcej wolnych miejsc zostało na: telekomunikacji (Wydział Elektroniki) - 180, elektronice i telekomunikacji (Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki) - 113 oraz zarządzaniu (Wydział Informatyki i Zarządzania) - 92.

Pełna lista kierunków wraz z dokładną liczbą wolnych miejsc dostępna jest na stronie – kliknij.

Na niezbędne dokumenty od kandydatów czekają do środy pracownicy Działu Rekrutacji PWr (w godz. 12.00-15.00). W czwartek, 28 lipca, ogłoszone zostaną listy przyjętych i nieprzyjętych. Trzeci i ostatni nabór ruszy 8 września.

W trakcie pierwszej rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia na Politechnice Wrocławskiej zarejestrowało się 12 048 kandydatów. Mieli oni do wyboru 44 kierunki na szesnastu wydziałach, na których przygotowano blisko 8 tys. miejsc.

Najpopularniejszym kierunkiem pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce okazała się geodezja i kartografia na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.O jeden indeks starało się tam aż sześcioro chętnych. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także informatyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki (5,6 osoby na jedno miejsce) oraz informatyka na Wydziale Informatyki i Zarządzania (5,3 osoby na jedno miejsce).

Równie popularna okazała się inżynieria kwantowa na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Jest to kierunek, który po raz pierwszy pojawił się w ofercie naszej uczelni. Osoby, przez które został wybrany, po przyjęciu na studia będą się kształcić m.in. z zakresu spektroskopii atomowej, plazmoniki i nanofotoniki, informatyki oraz nanoinżynierii.

(inf. prasowa)

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl