wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rekrutacja na studia trwa też zimą

Uniwersytet Przyrodniczy ma do rozdania ponad tysiąc indeksów na stacjonarnych studiach magisterskich, czyli tzw. II stopnia. W tym roku do wyboru jest szesnaście kierunków (przed rokiem nabór prowadzono na 14 specjalności). Wśród propozycji są m.in. biotechnologia, inżynieria i gospodarka wodna, ochrona środowiska, technologia żywności i żywienie człowieka.

- Podczas poprzedniej zimowej rekrutacji, wówczas na 14 kierunków studiów stacjonarnych II stopnia, zgłosiło się prawie tysiąc osób na około tysiąc miejsc – mówi Małgorzata Wanke-Jakubowska z Uniwersytetu Przyrodniczego. - Najbardziej popularne były: technologia żywności i żywienie człowieka, geodezja i kartografia oraz inżynieria środowiska.

Po raz pierwszy rusza rekrutacja na studia magisterskie na dwóch kierunkach: zarządzanie jakością i analiza żywności oraz odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami. Zwłaszcza ten drugi kierunek uchodzi za cieszący się dużym zainteresowaniem. W ofercie uczelni są także studia w języku angielskim: „Chinese and Polish tradition in shaping of the landscape” na polsko-chińskich studiach na kierunku architektura krajobrazu oraz geoinformatyka na kierunku geodezja i kartografia.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym rejestracja kandydatów potrwa do 13 lutego.

Anglojęzycznymi studiami I i II stopnia kusi także Uniwersytet Wrocławski. Tu do wyboru jest aż 19 kierunków, najwięcej na Wydziale Nauk Społecznych (kilka specjalności na politologii, anglojęzyczna europeistyka oraz dyplomacja europejska). Poszukiwani są kandydaci na niestacjonarne studia na historii i kulturoznawstwie. Wolne miejsca są na studia stacjonarne na matematyce – przez ostatnie dwa lata decydowało się na nie po około sto osób.

Jeszcze więcej młodych ludzi wybierało zimą niestacjonarne studia prawnicze. Dwa lata temu było ich 249, a przed rokiem po indeks zgłosiło się 151 osób.

W tym roku można zimą zdecydować się na rozpoczęcie nauki na fizyce, informatyce oraz chemii. Rejestracja kandydatów podczas zimowej rekrutacji rozpoczęła się 15 grudnia, najszybciej listy kandydatów zamknięte zostaną na politologii (21 stycznia), najpóźniej – 22 lutego, na dyplomacji europejskiej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl