wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rekrutacja na studia. I etap
Rekrutacja na studia. I etap

Kampus Grunwaldzki Uniwersytetu Wrocławskiego, fot. Tomasz Walków

Ponad 20 tysiące zgłoszeń zarejestrowano w systemie rekrutacyjnym Uniwersytetu Wrocławskiego. To o trzy tysiące więcej niż przed rokiem.

Reklama

Uniwersytet Wrocławski studia I roku proponował na ponad 70 kierunkach. Najwięcej 2411 zgłoszeń zanotowano na studia prawnicze, do rozdania są 282 miejsca. Najwięcej chętnych na miejsce jest na nowy kierunek – chemię i toksykologię sądową. Studia prowadzone będą na Wydziale Chemicznym UWr i Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego. - O jedno miejsce na chemii i toksykologii sądowej stara się ponad 17 kandydatów – informuje Bogumił Dudczenko z Uniwersytetu Wrocławskiego. Kolejne, pod względem popularności, specjalizacje nie zmieniają się od kilku lat, to psychologia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, komunikacja wizerunkowa. W systemie rekrutacyjnym zarejestrowało się 138 laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych. Najwięcej z nich chciałoby studiować na prawie, na Indywidualnych Studiach Informatyczno-Matematycznych, polonistyce, informatyce oraz dziennikarstwie i komunikacji społecznej.

Na 2700 miejsc na studia I stopnia na Uniwersytecie Przyrodniczym jest ponad 6400 kandydatów. To o 10 procent mniej niż w 2014 r. Uczelnia na pięciu wydziałach prowadzi 28 kierunków. Jak zwykle najtłoczniej jest w kolejce po indeksy na weterynarię – chętnych jest blisko półtora tysiąca – wypada dziesięć osób na jedno miejsce. Po około czterech kandydatów na miejsce jest na biotechnologię i biologię człowieka (to specjalizacja uruchomiona zaledwie w ubiegłym roku). Trzy razy więcej chętnych niż miejsc jest także na geodezję i kartografię, gospodarkę przestrzenną oraz odnawialne źródła energii i gospodarkę odpadami.

Politechnika Wrocławska ma w tym roku do rozdysponowania osiem tysięcy indeksów. W systemie rekrutacyjnym uczelni zarejestrowało się 12 092 osób. - Pomimo niżu demograficznego liczba chętnych, w porównaniu do poprzedniej rekrutacji, jest nieco wyższa – informuje Michał Ciepielski z biura prasowego Politechniki.

Na piętnastu wydziałach do wyboru było 55 kierunków. Niezmiennie najwięcej osób chce studiować informatykę na Wydziale Informatyki i Zarządzania (1357 osób) i na Wydziale Elektroniki (1270 osób) oraz budownictwo na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego (949 osób). Jednak najtrudniej będzie zdobyć indeks na informatykę na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki, gdzie na jedno miejsce przypada sześciu kandydatów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl