wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ranking uczelni magazynu „Perspektywy”: Politechnika najwyżej

Politechnika to od kilku lat najwyższej sklasyfikowana wrocławska szkoła wyższa. Przed rokiem była na piątym miejscu, tym razem znalazła się oczko wyżej, ex aequo z poznańskim Uniwersytetem Adama Mickiewicza.

Zestawienie uczelni akademickich otwierają Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński. W tym roku różnica punktów między nimi była minimalna, dlatego kapituła umieściła obie uczelnie na pierwszym miejscu. Uniwersytet Wrocławski jest siódmy na liście, tak jak przed rokiem.

Aż o trzy miejsce poprawił swoją pozycję Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich - awansował z 18. na 15. Lepiej wypadł, także o trzy pozycje Uniwersytet Przyrodniczy - jest na 29. miejscu. W pierwszej pięćdziesiątce znalazł się także Uniwersytet Ekonomiczny, sklasyfikowany o jedno miejsce niżej niż w 2016 roku.

Dobrze wypadły wrocławskie szkoły wyższej w swoich kategoriach oraz biorąc pod uwagę poszczególne kryteria oceny. Np. Akademia Wychowania Fizycznego znowu zajmuje pierwsze miejsce wśród uczelni sportowych. Politechnika Wrocławska została oceniona najwyżej jeśli brać pod uwagę innowacyjność.

Ranking „Perspektyw” to najbardziej znane zestawienie polskich szkół wyższych. Prze ocenie pod uwagę branych jest kilkadziesiąt danych, m.in. prestiż, umiędzynarodowienie studiów, warunki studiowania, potencjał naukowy i potencjał dydaktyczny, efektywność naukowa, znacznie ma także pozycja absolwentów danej uczelni na rynku pracy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl