wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ranking uczelni magazynu Perspektywy 2020: Najwyżej Politechnika
Ranking uczelni magazynu Perspektywy 2020: Najwyżej Politechnika

Kierunek Budownictwo najlepszy w Polsce, PWr trzecią uczelnią techniczną w kraju i najlepszą na Dolnym Śląsku. W zestawieniu ogólnym Politechnika Wrocławska na szóstym miejscu. To wyniki Politechniki Wrocławskiej w najnowszym rankingu szkół wyższych Fundacji Perspektywy.

Reklama

Po raz dwunasty z rzędu Politechnika Wrocławska okazała się najlepszą uczelnią w naszym regionie. Utrzymała się też w ścisłej czołówce najlepszych polskich uczelni technicznych, tuż za Politechniką Warszawską i Akademią Górniczo–Hutniczą w Krakowie.

PWr została sklasyfikowana na piątej lokacie w Polsce pod względem liczby publikacji i prestiżu naszych absolwentów wśród pracodawców. Zajmuje też drugie miejsce w kraju w liczbie programów studiów w języku obcym.

Politechnika Wrocławska

Organizatorzy zestawienia ogłosili jednocześnie wyniki rankingu ogólnopolskiego oraz te podsumowujące najlepsze kierunki nauczania. W tym drugim zestawieniu kierunek Budownictwo na Politechnice Wrocławskiej okazał się ponownie bezkonkurencyjny w skali kraju.

Na drugich miejscach w poszczególnych zestawieniach znalazły się dwa kierunki z Wydziału Chemicznego: Technologia chemiczna oraz Inżynieria chemiczna. Na podium sklasyfikowane zostały również Architektura (Wydział Architektury), Biotechnologia (Wydział Chemiczny), Elektronika i telekomunikacja (Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki), Elektrotechnika (Wydział Elektryczny), Górnictwo i geologia (Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii), Mechanika i Budowa Maszyn (Wydział Mechaniczny) Mechatronika (Wydział Mechaniczny).

Sprawdź pozycję pozostałych wrocławskich uczelni

21. edycja rankingu Fundacji Perspektywy uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, potencjał naukowy, innowacyjność i umiędzynarodowienie. Nad całością czuwa kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk.

W zestawieniu na 10. miejscu znalazł się Uniwersytet Wrocławski (rok temu był ósmy). O jedno miejsce - na pozycję 12. awansował Uniwersytet Medyczny. Na 25. jest Uniwersytet Przyrodniczy (w poprzednim rankingu był 22), a Uniwersytet Ekonomiczny na miejscu 45., oczko niżej niż w 2019 roku. Pozostałe uczelnie znalazły się poza pierwszą pięćdziesiątką.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl