wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. PWR Racing Team i Space is More jadą w świat
PWR Racing Team i Space is More jadą w świat

Zespół PWR Racing Team na zawodach w USA, fot. PWR Racing Team

Kolejne sukcesy uczestników projektu 30 Kreatywnych. Młodzi konstruktorzy z PWR Racing Team ściągają się na torze na Węgrzech. W międzynarodowej imprezie w Nowym Jorku wezmą także udział projektanci marsjańskiej bazy z zespołu Space is More.

Reklama

Czterodniowe zawody na torze w węgierskim Györ to kolejna odsłona międzynarodowej Formuły Student i czwarta impreza w tym roku, w której biorą udział wrocławianie. Do tej pory rywalizowali na torach w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech, gdzie za każdym razem starowało około stu drużyn. Wrocławianie wracali z tych zawodów z tarczą – trzykrotnie zajęli dziewiąte miejsce. Tym razem również są duże szanse na sukces na torze w Györ ściga się 40 pojazdów spalinowych (w tej klasie startują wrocławianie) i kilkanaście elektrycznych. Zawody Formuły Student składają się z rywalizacji na torze, w których liczy się m.in. przyspieszenie, zwrotność, wytrzymałość. W drugiej części oceniane są np. rozwiązania konstrukcyjne, ekonomiczność.

Natomiast członkowie zespołu Space is More we wrześniu wezmą udział w imprezie 3-D Printed Habitat Challenge. Organizatorami nowojorskiej imprezy są NASA i National Additive Manufacturing Innovation Institute. Tym razem wrocławianie zakwalifikowali się do imprezy z udziałem 30 zespołów wybranych spośród ponad 160 ekip z całego świata. Space is More zaprezentują projekt habitatu, w którym mogliby zamieszkać uczestnicy misji na Marsa. To kolejne „marsjańskie” przedsięwzięcie konstruktorów związanych z Politechniką Wrocławską. W ubiegłym roku ich pomysł pojazdu dla misji marsjańskiej został bardzo dobrze oceniony przez specjalistów zajmujących się kosmosem. Wrocławianie projekt bazy na Marsie pokazywali na EXPO w Mediolanie w ramach Tygodnia Technologii Kosmicznych. Jednym z założeń, jakie organizatorzy nowojorskiej imprezy postawili uczestnikom, jest konieczność wykorzystania technologii 3D. Projektanci muszą przedstawić pomysł jak posłużą się 3D na Marsie. Space is More przy pracy nad habitatem współpracowali z projektantem Oskarem Ziętą, wykorzystali opracowaną przez niego technologię FIDU, czyli pompowanych metalowych przedmiotów.

Wrocławianie, którzy wezmą udział w międzynarodowych imprezach są uczestnikami projektu 30 Kreatywnych, o którym więcej przeczytasz TUTAJ.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl