wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Sukces PWR Racing na torze Silverstone
Sukces PWR Racing na torze Silverstone

Bolid PWR Racing Team

Sukcesy młodych konstruktorów z Politechniki Wrocławskiej na zawodach w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Reklama

Od środy w Anglii byli studenci z zespołu PWR Racing Team. Na sławnym torze Silverstone biorą udział w kolejnej edycji zawodów Formuły Student. Wiosną wrocławianie z sukcesem ścigali się na torach w Stanach Zjednoczonych. - Liczymy na wysokie miejsca w tym samych konkurencjach, w których najlepiej wypadliśmy w Stanach Zjednoczonych - zapowiadał Łukasz Horanin, lider zespołu.  

Wrocławianie na torze Silverstone zajęli dziewiąte miejsce, rywalizując z ponad 90 ekipami całego świata. Miejsce w pierwszej dziesiątce to powtórzenie najlepszego wyniku w historii naszego zespołu (w maju 2015 r. zajęli 9. lokatę na torze w Michigan, USA). W Anglii studenci Politechniki Wrocławskiej najlepiej spisali się w konkurencji acceleration, czyli teście przyspieszenia na odcinku 75 m. Ich bolid RT-05 osiągnął 100 km na godz. już po upływie 3,87 sek. i zajął trzecie miejsce.

PWR Racing Team wzięli udział w projekcie 30 Kreatywnych Wroclawia, o którym mozna przeczytać TUTAJ.

Weekendowe zawody mają za sobą także studenci z politechnicznego  Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych. Na Smart Moto Challenge w Barcelonie pojechali ze swoim LEM-em Napoli, czyli Lekkim Motocyklem Elektrycznym. Zeszłoroczni zwycięzcy znów pokazali się z dobrej strony i uplasowali się na najniższym stopniu podium. Lepsze wyniki osiągnęły tylko dwa zespoły z Moscow State Univeristy of Mechanical Engineering. Nasi studenci okazali się za to najlepsi w konkurencjach statycznych, czyli podczas prezentacji biznesplanu i szczegółów projektowych motocykla.

pwr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl