wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

28°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Sukces PWR Racing na torze Silverstone

Od środy w Anglii byli studenci z zespołu PWR Racing Team. Na sławnym torze Silverstone biorą udział w kolejnej edycji zawodów Formuły Student. Wiosną wrocławianie z sukcesem ścigali się na torach w Stanach Zjednoczonych. - Liczymy na wysokie miejsca w tym samych konkurencjach, w których najlepiej wypadliśmy w Stanach Zjednoczonych - zapowiadał Łukasz Horanin, lider zespołu.  

Wrocławianie na torze Silverstone zajęli dziewiąte miejsce, rywalizując z ponad 90 ekipami całego świata. Miejsce w pierwszej dziesiątce to powtórzenie najlepszego wyniku w historii naszego zespołu (w maju 2015 r. zajęli 9. lokatę na torze w Michigan, USA). W Anglii studenci Politechniki Wrocławskiej najlepiej spisali się w konkurencji acceleration, czyli teście przyspieszenia na odcinku 75 m. Ich bolid RT-05 osiągnął 100 km na godz. już po upływie 3,87 sek. i zajął trzecie miejsce.

PWR Racing Team wzięli udział w projekcie 30 Kreatywnych Wroclawia, o którym mozna przeczytać TUTAJ.

Weekendowe zawody mają za sobą także studenci z politechnicznego  Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych. Na Smart Moto Challenge w Barcelonie pojechali ze swoim LEM-em Napoli, czyli Lekkim Motocyklem Elektrycznym. Zeszłoroczni zwycięzcy znów pokazali się z dobrej strony i uplasowali się na najniższym stopniu podium. Lepsze wyniki osiągnęły tylko dwa zespoły z Moscow State Univeristy of Mechanical Engineering. Nasi studenci okazali się za to najlepsi w konkurencjach statycznych, czyli podczas prezentacji biznesplanu i szczegółów projektowych motocykla.

pwr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl