wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Akademicki Wrocław
 3. Aktualności
 4. PWr nawiązała współpracę ze szkołami średnimi

Politechnika Wrocławska zawarła umowę z siedmioma szkołami średnimi z trzech województw. W myśl porozumienia wrocławska uczelnia nie tylko obejmie uczelnie patronatem, ale także pomoże w rozwijaniu zainteresowań i pasji uczniów, przy jednoczesnej promocji nauk ścisłych i technicznych.

Reklama

Do uroczystego parafowania umowy doszło we wtorek, 26 czerwca, a podpisy pod dokumentem złożyli rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Cezary Madryas oraz dyrektorzy siedmiu szkół średnich. W ramach umowy PWr obejmie patronatem następujące placówki:

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy,
 • I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze,
 • II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu,
 • I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Świdnicy,
 • I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu,
 • III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kaliszu,
 • II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w Lesznie.

Jak mówi rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Cezary Madryas: – Nasza uczelnia oddziałuje nie tylko na Dolny Śląsk, lecz także na inne regiony. Oczywiście zależy nam na tym, aby mieć jak najlepszych studentów, a absolwenci, którzy opuszczają mury waszych szkół, to gwarantują.

fot. Politechnika Wrocławska

Podpisana umowa o współpracy zobowiązuje wrocławską uczelnię m.in. do udzielania wsparcia przy realizacji projektów w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, zagwarantowania wszystkim chętnym uczniom udziału w programie „Studium Talent” czy zaprezentowania im projektów realizowanych przez działające na PWr studenckie koła naukowe.

Współpraca zachęca do studiowania na PWr

Porozumienie z pewnością umocni kontakty ze szkołami średnimi, ale przede wszystkim pomoże przekonać przyszłych studentów Politechniki, że warto rekrutować się na tę uczelnię.

– Wrocławska Politechnika jest jedną z czołowych w Polsce. Nasze wspólne działania pokażą, czym tak naprawdę się zajmujemy i jak wyglądają takie studia. Oczywiście, nie jest to łatwa droga, ale gwarantuje pracę – dodaje prorektor ds. nauczania PWr prof. Andrzej Dziedzic.

Umowa, która została podpisana na okres 5 lat z możliwością przedłużenia, zakłada także umożliwienie uczniom udział w Dniach Otwartych PWr, informowanie ich o konferencjach naukowych czy wykładch oraz zapewnia wsparcie i obsługę poza kolejnością w trakcie rekrutacji na studia.

inf. Politechnika Wrocławska

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl