wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. PWr: Część zajęć w formie zdalnej. Inne uczelnie mają podobne plany
PWr: Część zajęć w formie zdalnej. Inne uczelnie mają podobne plany

Politechnika Wrocławska, fot. Tomasz Walków

Na Politechnice Wrocławskiej, w semestrze zimowym, czyli od października do lutego, studia realizowane będą w formule hybrydowej. Laboratoria i w-f będą prowadzone na uczelni, ale wykłady i lektoraty w formie zdalnej. Pozostałe największe uczelnie we Wrocławiu także przymierzają się do wprowadzenia takiego modelu kształcenia.

Reklama

Pod zapowiedzią zmian w formule kształcenia podpisali się dwaj rektorzy: prof. Cezary Madryas oraz prof. Arkadiusz Wójs, który 1 września rozpocznie zarządzanie uczelnią.

- Plany zajęć zostaną przygotowane tak, aby kształcenie, w zależności od rozwoju sytuacji sanitarno-epidemicznej, można było w łatwy sposób przestawić na całkowicie zdalne – zapowiadają rektorzy.

Za przygotowanie rozkładu zajęć odpowiadają dziekani. Mają w nich priorytetowo potraktować studentów pierwszych i ostatnich semestrów studiów oraz doktorantów.

Hybrydowe sprawdzone

Inne duże uczelnie także przymierzają się do wprowadzenia hybrydowej formuły zajęć. Na Uniwersytecie Wrocławskim wykłady będą prowadzone zdalnie, ale już ćwiczenia i konserwatoria tylko w części odbędą się za pośrednictwem internetu. Dużej partii zajęć laboratoryjnych nie można prowadzić poza specjalistycznymi pracowniami, dotyczy to m.in. chemików, biotechnologów.

Władze Uniwersytetu Przyrodniczego także biorą pod uwagę wprowadzenie modelu hybrydowego. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale ale uczelnia jest przygotowana na zastosowanie zdalnej formuły zajęć.

– Już w marcu, po ogłoszeniu zawieszenia zajęć stacjonarnych na uczelniach w całym kraju, przestawiliśmy się na kształcenie zdalne – mówi Martyna Jabłońska z biura prasowego Uniwersytetu Przyrodniczego. – W czerwcu na zajęcia stacjonarne wrócili tylko studenci kierunków, na których praca w laboratorium albo w klinice, była niezbędna, aby mogli je zaliczyć. Tak było w przypadku weterynarii lub geodezji i kartografii.

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Medycznego jeszcze muszą poczekać na decyzje ich władz w sprawie organizacji zajęć w nowym roku akademickim.

Mniej miejsc w akademikach

Za to rektor Uniwersytetu Medycznego już zdecydował o ograniczeniu liczby miejsc w akademikach. Teraz zamiast „dwójek” i „trójek” są w akademikach Bliźniak i Jubilatka są pokoje jedno- i dwuosobowe.

Takie samo ograniczenie w domach studenckich wprowadziły władze Uniwersytetu Przyrodniczego. – W sumie liczba miejsc w domach studenckich zmniejszyła się o 500 – informuje Martyna Jabłońska.

Pwr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl