wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. PWr: Akcja na rzecz niepełnosprawnych studentów

Nocne Listowanie rozpocznie się w czwartek 6 kwietnia o godz. 20 w Strefie Kultury Studenckiej. To budynek przy ul. Hoene-Wrońskiego na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej. Spotkanie planowane jest do godz. 2 w nocy.

Intencja akcji jest prosta. - Nocne Listowanie to projekt kulturalno-społeczny, polegający na pisaniu listów z prośbą o wsparcie funduszu stypendialnego niepełnosprawnych studentów, które zostaną następnie wysłane do polskich przedsiębiorstw – piszą organizatorzy, czyli redakcja biuletynu eStudent, Fundacja na Rzecz Politechniki Wrocławskiej, SKOK oraz uczelniana Samodzielna Sekcją ds. Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Akcje pisania osobistych listów mają zwykle charakter prospołeczny. Ręcznie napisanie, osobiste apele mają o wiele większą siłę rażenia niż masowo, na ślepo wysyłane maile. Wobec zanikającej znajomości sztuki epistolografii organizatorzy zapewniają uczestnikom akcji kompetentne wsparcie – błyskawiczne warsztaty na temat zasad pisania listów poprowadzą wrocławskie dziennikarki.

Akcji patronują: Pełnomocnika Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Prorektora ds. Studenckich Politechniki oraz prof. Andrzej Wiszniewski, rektor Politechniki Wrocławskiej w latach 1990-1996 oraz minister nauki w latach 1997-1999.

Organizatorzy apelują: - Zapraszamy wszystkich chętnych do pisania razem z nami! Każdy ma w sobie tę moc - dlatego spotykamy się nocą, aby wspólnie powalczyć w słusznej sprawie.

Szczegółowe informacje na TUTAJ.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl