wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Przyznano stypendia dla studentów wyjeżdżających na zagraniczne uczelnie
Przyznano stypendia dla studentów wyjeżdżających na zagraniczne uczelnie

W jesiennej edycji Studenckiego Programu Stypendialnego, prowadzonego już od kilku lat przez Wrocławskie Centrum Akademickie, stypendium otrzymało 47 studentów (z sześciu wrocławskich uczelni), wyjeżdżających na studia za granicę.

Reklama

Program realizowany jest z inicjatywy Prezydenta Miasta Wrocławia, a stypendia finansowane są ze środków Gminy Wrocław. Na aktualną, jesienną edycję Programu przeznaczono kwotę 156.000 zł.

Laureaci stypendium, będą studiować w semestrze zimowym na uczelniach m.in. w Hiszpanii, Danii, Niemczech i Belgii.

Osoby zainteresowane mogą aplikować o stypendium online - przez stronę WCA (link). Na stronie można znaleźć też szczegółowe informacje, dotyczące terminów składania wniosków.

Oceny wniosków dokonuje komisja stypendialna, powołana zarządzeniem Prezydenta. Brana jest pod uwagę  średnia ocen za ostatni ukończony semestr studiów oraz prezentacja, którą przesyła osoba aplikująca.

Wysokość stypendium wynosi 500 zł miesięcznie

Beneficjenci stypendium zdobywają na uczelniach zagranicznych nowe, cenne doświadczenia oraz wiedzę, którą wykorzystują w toku dalszych studiów. Wyjazdy odbywają się w ramach programów wymiany międzynarodowej oraz podpisanych pomiędzy uczelniami umów partnerskich.

Stypendia cieszą się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba osób aplikujących w każdym roku akademickim. W poprzednim semestrze zimowym aplikacje złożyło 138 osób, a w semestrze letnim - 81 osób.

Poniżej publikujemy listę Laureatów – którym serdecznie im gratulujemy!

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl