wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

30°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Akademicki Wrocław
 3. Aktualności
 4. Przewodnik dla studentów po Wrocławiu [GDZIE ZJEŚĆ, KOMUNIKACJA]

Nowy rok akademicki 2022/2023 rozpocznie ponad 106 tys. studentów na 29 publicznych i niepublicznych uczelniach rozsianych po całym Wrocławiu.

[articleGallery ids=316429 names=studia_845x540px_2@3x-100 type=single-image crop=wh]

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023

W tym roku oficjalna inauguracja dla 11 uczelni rozpocznie się w sobotę, 1 października, o godz. 13.00 w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego.

Każda uczelnia ma jednak swój własny harmonogram witania żaków. Studiowanie to jednak nie tylko zdobywanie wiedzy. Trzeba gdzieś mieszkać, coś jeść, atrakcyjnie spędzać czas i – na czas wszędzie dojechać.

 • Akademia Wychowania Fizycznego, 26 września, godz. 12, Aula Leopoldyńska; Uniwersytet Wrocławski, 3 października, Aula Leopoldyńska;
 • Politechnika Wrocławska, 3 października, godz. 10, aula w gmachu głównym Politechniki Wrocławskiej;
 • Uniwersytet Przyrodniczy, 4 października, godz. 11, aula w Centrum Naukowo-Dydaktycznym;
 • Uniwersytet Medyczny, 5 października, godz. 9, Aula Leopoldyńska;
 • Uniwersytet Ekonomiczny, 6 października, godz. 11, aula w Centrum Kształcenia Ustawicznego;
 • Akademia Wojsk Lądowych, 6 października, teren Akademii Wojsk Lądowych;
 • Uczelnie Artystyczne: Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Teatralnych, Akademia Sztuk Pięknych, 17 października, godz. 11. Podczas uroczystości nadany zostanie tytuł doktora honoris causa ASP Natalii Lach-Lachowicz. Decyzja władz uczelni o nadaniu wyróżnienia znakomitej artystce została podjęta kilka miesięcy temu, przed śmiercią Natalii Lach-Lachowicz.

[articleGallery ids=316432 names=studia_845x540px_1_1@3x-100 type=single-image crop=wh]

Gaudeamus na Wrocławskim Rynku 1 października 2022

O godz. 15.00  na wrocławskim rynku przy pomniku Aleksandra Fredry, po raz kolejny zabrzmi Gaudeamus igitur w wykonaniu połączonych wrocławskich chórów akademickich.

Gaudeamus igitur uznawana jest za najstarszą zachowaną pieśń studencką. Już od wielu lat jej uroczyste wykonanie na wrocławskim rynku, oznajmia inaugurację roku akademickiego. Bierze w niej udział całe środowisko akademickie naszego miasta a głównymi artystami są połączone Chóry Akademickie Wrocławia, które w tegorocznej edycji poprowadzi Mateusz Kazimierski. 

Każda uczelnia ma jednak swój własny harmonogram witania żaków. Studiowanie to jednak nie tylko zdobywanie wiedzy. Trzeba gdzieś mieszkać, coś jeść, atrakcyjnie spędzać czas i – na czas wszędzie dojechać.

Poradnik studenta. To trzeba wiedzieć o Wrocławiu

Po oficjalnej części inauguracji roku akademickiego studenci ruszą na uczelnie, a po zajęciach w miasto na zabawy, spotkania, koncerty i inne formy aktywności. Podpowiadamy, jak radzić sobie na uczelni, jak spędzać czas wolny, gdzie się bawić, zjeść, a gdzie można znaleźć dorywcze zajęcie.

Poradnik studenta 1: Jak poruszać się po Wrocławiu?

Po mieście możesz jeździć komunikacją miejską, rowerami miejskimi, wypożyczonymi hulajnogami, anawet koleją gondolową.

Podpowiadamy: gdzie i jak kupić bilety, jak pożyczyć jednoślady oraz jakie aplikacje pomogą Ci poruszać się po Wrocławiu.

Poradnik studenta 2: Gdzie zjeść obiad?

Student też musi jeść. Poniżej znajdziesz listę barów mlecznych i studenckich jadłodajni, które wartoznać.

Poradnik studenta 3: Jak znaleźć pokój dla siebie?

Czy w październiku znajdziesz jeszcze pokój studencki? Podajemy terminy drugiego naboru doakademików najważniejszych uczelni oraz ceny wynajmy mieszkań.

Poradnik studenta 4: Gdzie się spotykać, rozmawiać i bawić?Nie spędzaj życia studenckiego online. Zobacz, gdzie we Wrocławiu można się spotkać, porozmawiać,pobawić i rozwijać swoje zainteresowania.

Poradnik studenta 4: Jak przeżyć we Wrocławiu

Radzimy, kiedy wybrać tramwaj, autobus, a gdzie szybciej dotrze pociąg? Jak wypożyczyć miejski rower? Podpowiadamy, gdzie szukać pomocy lekarskiej i jak dyżurują apteki w Twojej okolicy

Poradnik studenta 2: Jak sobie radzić na uczelni

Jak znaleźć dodatkowe pieniądze na studia? Gdzie szukać pomocy w razie kłopotów na uczelni i co może pani z dziekanatu? I gdzie warto się wybrać na pierogi czy domowy schabowy? Wskazówki znajdziesz tutaj.

Poradnik studenta 3: Studencie, nie marnuj czasu po zajęciach

Czasu studiów nie wypełnia tylko nauka, ale także podróże, spotkania z ciekawymi ludźmi i okazje na spełnienie pozanaukowych zainteresowań. Gdzie szukać propozycji? Czytaj tutaj.

Poradnik studenta 4: Gdzie się bawić

Zgrzeszy student, który zacznie narzekać, że nie znalazł we Wrocławiu miejsca odpowiedniego na zabawę. Wrocławski kalendarz puchnie od wydarzeń: kinowych, koncertowych, artystycznych, teatralnych. Miejsc odpowiednich na randkę, tańce czy nasiadówkę przy piwie są setki. Oto kilka z nich.

Chcesz być na bieżąco?

 • Wszystkie aktualne informacje z życia miasta, polecane miejsca i wydarzenia oraz nowych znajomych zawsze znajdziesz na Facebooku WrocławWroclove.
 • Skorzystaj też z bezpłatnej aplikacji Wrocław - przewodnik miejski. Przewodnik miejski to oficjalna mobilna aplikacja Wrocławia. Oprócz aktualnych informacji o wydarzeniach w mieście (wystawy, koncerty, repertuar kin i teatrów), znajdziesz w nim opisy ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych (zabytki, puby, muzea), interesujące trasy spacerowe i rowerowe po mieście oraz rozkład jazdy z wyszukiwarką połączeń. Aplikacja działa także w trybie offline, wykorzystuje system GPS oraz mapy, dzięki czemu w każdej chwili i miejscu wiesz, gdzie pójść i co zobaczyć. Zainstaluj:  Google play oraz Appstore.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl