wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Project: Stone 2016. Wrocławscy studenci ASP „odczarują” kamień

Project: Stone 2016 „Kamień zaprojektowany”, skierowany jest do studentów I roku studiów dziennych wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa na kierunku Wzornictwo wrocławskiej ASP im. Eugeniusza Gepperta. Konkurs ruszył w maju i pokaże, jakie możliwości otwiera branża kamieniarska w Polsce oraz sam surowiec – w karierze młodych projektantów. Podczas warsztatów w siedzibie organizatora uczestnicy przygotowywali się do rywalizacji.

Reklama

 – Zależało nam na tym, aby przyczynić się do poszerzenia wiedzy młodych projektantów na temat kamienia. Wzbudzić w nich zainteresowanie owym surowcem. Pokazać, że kamień z powodzeniem można wykorzystać w tworzeniu obiektów codziennego użytku, obiektów przyjaznych człowiekowi i jego otoczeniu – mówi organizator Jolanta Trytko-Warczak, specjalista ds. kamienia naturalnego, konglomeratów i spieków kwarcowych w Grupie EGA. Zadaniem konkursowym jest opracowanie projektu produktu będącego odpowiedzią na hasło „Kamień zaprojektowany”. Prace mają stać się przykładem wykorzystania kamienia w nieoczywisty sposób. Być głosem w dyskusji na temat kierunków rozwoju branży kamieniarskiej.

Warsztaty dla studentów

Młodzi projektanci mogą szukać inspiracji nie tylko w twórczości Xawerego Dunikowskiego. Dwudziestu czterech studentów wzornictwa zostało zaproszonych przez organizatora – Grupę EGA, dystrybutora kamienia naturalnego, do głównego magazynu – hurtowni w Goleniowie, koło Szczecina. Podczas warsztatów studenci zdobyli praktyczną wiedzę na temat właściwości i zastosowania kamieni. W jednym miejscu, na powierzchni 5,5 tys. m², mogli zobaczyć różne ich rodzaje, charakteryzujące się mnogością kolorów i faktur. Podczas szkolenia poznali ich cechy fizyczne i proces obróbki. Dowiedzieli się też, jaki kamień warto wybrać do projektów, które skupiają się na sztuce użytkowej w przestrzeni publicznej, a jaki do wystroju wnętrz.

Forma składania prac i jury

Studenci na dostarczenie projektów mają czas do 31 maja. Do tego czasu mają przygotować koncepcje i wizualizacje swoich pomysłów na planszach w postaci szkiców i rysunków technicznych lub wizualizacji 3D zaprojektowanych produktów. W jury konkursu zasiądą przedstawiciele ASP we Wrocławiu: kierownik Katedry Wzornictwa dr hab. Piotr Jędrzejewski, prof. ASP oraz prof. Jan Kukuła z Pracowni Projektowania Narzędzi i Środowiska Pracy, oraz as. Grzegorz Rozwadowski z Pracowni Podstaw Projektowania. Z ramienia organizatora będzie Jolanta Trytko-Warczak, specjalista ds. kamienia naturalnego, konglomeratów i spieków kwarcowych w Grupie EGA. W zakresie oceny potencjału marketingowego przedstawionego produktu przez studentów opinie wyrazi Jakub Wolff, Art Director w Grupie Me & My Friends.

materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl