wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Profesor Zimbardo gościem DSW - zobacz jego wykład on-line
Profesor Zimbardo gościem DSW - zobacz jego wykład on-line

Światowej sławy profesor Philip Zimbardo będzie gościem Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Relację z wykładu możesz obejrzeć on-line.

Reklama

Amerykański psycholog Philip Zimbardo, znany i kontrowersyjny naukowiec, emerytowany profesor na Uniwersytecie Stanforda oraz w Palo Alto University, spotka się ze studentami Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Już w najbliższy czwartek (23 maja) i w sobotę (25 maja) wygłosi wykłady: „Dlaczego warto być psychologiem” oraz  „Moja droga od obserwacji/kreowania zła do inspirującego bohaterstwa.” Naukowiec odpowie również na pytania młodzieży i studentów.

Wyniki jego eksperymentów komentuje się do dzisiaj

Profesor Philip Zimbardo przeprowadził w latach 70-tych słynny eksperyment więzienny, podczas którego podzielił ochotników na „więźniów” i „strażników.” Celem jego było sprawdzenie, czy przypisane role wpłyną na zachowanie uczestników badania. Wyniki eksperymentu komentowane są do dzisiaj. Philip Zimbardo otrzymał wiele nagród i wyróżnień jako psycholog, pedagog, badacz i pisarz oraz współpracownik medialny. Działał aktywnie na rzecz popularyzacji psychologii, występując w cyklu programów „Discovering Psychology”. Jest autorem około 400 publikacji i książek.  Znane są jego książki, takie jak: „Psychologia i życie”, „Efekt Lucyfera. Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło?” oraz  „Żyj lepiej, kochaj mądrzej”.

Philip Zimbardo zajmował się wieloma dziedzinami psychologii, z czego najbardziej znane są jego dokonania w dziedzinie psychologii społecznej oraz badania nad nieśmiałością. Jego zainteresowania badawcze dotyczą również dziedziny eksperymentalnej psychologii społecznej z uwzględnieniem różnych perspektyw. Prof. Zimbardo angażuje się obecnie w projekt „The Heroic Imagination Project” (Projekt Bohaterskiej Wyobraźni). Opracował on program adresowany do młodzieży, którego celem jest nauczanie młodych ludzi, jak kształtować w sobie postawy niezgody na zło. Zakłada on poszukiwanie pozytywnych postaw i odnajdywanie bohaterów wśród zwykłych ludzi.

Wykład można śledzić na YT

Wykłady prof. Zimbardo 23 maja (czwartek, o godz.11) i 25 maja (sobota, o godz.11.30) odbędą się w auli Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przy ul. Strzegomskiej 55 we Wrocławiu. Profesor po wykładach będzie podpisywał książki. Prelekcje okazały się tak interesujące, że miejsca w auli rozeszły się błyskawicznie.  Wykłady będą jednak transmitowane na kanale You Tube Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

materiały: DSW

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl