wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. „Pracownia miast” o komunikacji i ekologii w metropolii

Drugą edycję akcji społecznej „Pracownia miast” zdominują tematy dotyczące m.in. nowoczesnej komunikacji w metropolii, „zielonego miasta”, rewitalizacji oraz zasad rozwoju osiedli. Warsztaty i dyskusje z ekspertami we wtorek i w środę na Politechnice Wrocławskiej.

Reklama

Akcja społeczna „Pracownia miast” to ogólnopolskie przedsięwzięcie "Gazety Wyborczej". Jego celem jest spotkanie samorządowców, liderów opinii, naukowców, mieszkańców i ekspertów i rozmowa na temat różnych aspektów dotyczących współczesnych metropolii i ich przyszłości.

Istotnym elementem akcji są warsztaty zwykle poprzedzające dyskusje. Ta część „Pracowni miast” z udziałem specjalistów różnych dziedzin to okazja na wykreowanie nowych, praktycznych rozwiązań, które mogłyby wpłynąć na jakość życia w mieście.

Wnioski z warsztatów zostaną zaprezentowane podczas otwartej konferencji w środę, 13 maja w godz. 13-18 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej przy ul. Janiszewskiego 8.

Dyskusje panelowe:

  • W kierunku zeroemisyjności - jak oczyścić powietrze w mieście dymiących kominów i spalin samochodowych?
  • Wrocław wygodny dla pieszych, rowerzystów i kierowców. Czy to możliwe?

W dyskusji udział wezmą m.in.: Krzysztof Smolnicki z Dolnośląskiego Alarmu Smogowego, prof. Renata Krzyżyńska, kierownik Katedry Klimatyzacji, Ogrzewnictwa, Gazownictwa i Ochrony Powietrza PWr, prof. dr hab. Renata Jankowska, kierownik Katedry Kliniki Pulmonologii i Nowotworów Płuc Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Dorota Jarodzka-Śródka, założycielka firmy Archicom.

Udział w środowej debacie jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja: pracowniamiastwroclaw.evenea.pl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl