wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Praca wakacyjna w Niemczech – zgłoszenia do 12 stycznia
Praca wakacyjna w Niemczech – zgłoszenia do 12 stycznia

Minimum 8,50 euro na godzinę za pracę w przemyśle, hotelarstwie, gastronomii lub 7,90 euro w rolnictwie – tyle mogą zarobić studenci, podczas wakacyjnej pracy w Niemczech. Właśnie trwa rekrutacja zainteresowanych. Trzeba się pospieszyć, bo zgłoszenia przyjmowane są tylko do 12 stycznia 2016 r., a liczba miejsc jest ograniczona.

Reklama

Studentów do pracy podczas wakacji szukają niemieccy pracodawcy, a rekrutację prowadzi Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

– Oferta od lat kierowana jest do Polski z Federalnego Urzędu Pracy (ZAV) w Bonn i już bardzo wielu studentów z niej skorzystało. O pracę mogą się ubiegać wszyscy studenci uczelni wyższych, którzy deklarują znajomość języka niemieckiego oraz gotowość do podjęcia pracy przez minimum 2 miesiące. Pracodawcy niemieccy najczęściej oferują pracę w rolnictwie, przy porządkowaniu budynków, w hotelarstwie i gastronomii (w tym w sieciach np. McDonald's), a także pojawiają się propozycje prac w przemyśle. Co ważne kandydaci sami mogą wybrać branże, w których chcieliby pracować – mówi Małgorzata Kociuba, koordynator Zespołu ds. Eures w DWUP.

Zatrudnienie może znaleźć w sumie 100 studentów z Polski, w tym 9 z Dolnego Śląska.

– W przypadku niewykorzystania limitu przez któryś z regionów szanse na zatrudnienie będą mieć Dolnoślązacy. Tak też było w latach poprzednich – podkreśla Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Szczegółowe informacje (warunki zatrudnienia, wymagania stawiane kandydatom oraz dokumenty potrzebne do rekrutacji) są dostępne na stronie www.eures.dwup.pl. Dokumenty aplikacyjne przyjmowane są do 12 stycznia 2016 r. Więcej informacji można uzyskać u doradcy EURES – Magdalena Wieczorek, tel. 71/ 39-74-310, [email protected].

Czytaj – Praca na wakacje w kraju i za granicą – gdzie szukać ofert w kraju i za granicą, i na co uważać by nie dać się oszukać.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl