wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Powstał ranking najchętniej wybieranych uczelni

Zestawienie uczelni i kierunków, na których było najwięcej chętnych na miejsce przygotowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W pierwszej dziesiątce znalazły się dwie wrocławskie szkoły wyższe.

Reklama

Ministerstwo policzyło ilu kandydatów startowało na poszczególne uczelnie i kierunki w przełożeniu na jedno miejsce. W dziesiątce najchętniej wybieranych szkół wyższych pierwsze miejsca od kilku lat zajmują politechniki: Warszawska (7,9 chętnych na miejsce), Gdańska (6,6), Poznańska (5,9) i Łódzka (5,7).

Wrocław reprezentują tylko dwie szkoły: Akademia Wychowania Fizycznego znalazła się na siódmym miejscu ze średnio 3,9 chętnymi na miejsce, a na dziesiątej pozycji jest Uniwersytet Ekonomiczny (3,4 kandydata na miejsce).

Ten drugi był najbardziej obleganą uczelnią ekonomiczną w całej Polsce, tak samo wypadł wrocławski AWF pośród uczelni sportowych.

Z rankingu MNiSW wynika, że najwięcej osób chciało studiować kierunki techniczne. Na jedno miejsce na politechnikach było 3,6 kandydata (na uniwersytetach było 3,1 osoby na miejsce, a na uczelniach rolniczych i przyrodniczych o jeden indeks starły się trzy osoby).

Najwięcej osób wystartowało na informatykę (ponad 30 tys.), kolejne miejsca zajęły: prawo, zarządzanie, ekonomia, budownictwo, mechanika i budowa maszyn oraz automatyka i robotyka.

W tym roku na studia na I roku na uczelniach publicznych zgłosiło się nieco ponad 256 tysięcy osób. Tymczasem w 2012 r. indeksy odebrało ponad 293 tys. osób.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl