wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Poradnik studenta 4: Gdzie się bawić i odpoczywać
Poradnik studenta 4: Gdzie się bawić i odpoczywać

Klubokawiarnia Szajba, fot. Tomasz Walków

We Wrocławiu są setki miejsc, klubów, dyskotek, knajpek, gdzie można dobrze się pobawić, odpocząć, zrelaksować w pojedynkę, we dwoje lub w gronie znajomych.

Reklama

Można dojechać do centrum Wrocławia i z marszu zacząć zwiedzać knajpy, restauracje, bary, które weekendami wypełniają miejscowi i przyjezdni.

Ale można też założony cel osiągnąć poznając po drodze miasto, na przykład od Ostrowa Tumskiego. Haust historii najlepiej zagryźć zimnym deserem z firmy Polish Lody. Codziennie do okienka na placu Bema ustawia się wielka kolejka. Moda na lody sprawiła, że tego lata we Wrocławiu pojawiło się kolejnych ciekawych miejsc, gdzie można ich spróbować.

Potem spacerem przez Wyspę Słodową, mniej studencką niż przez ostatnie sezony, ale z nadzwyczajną aurą, którą tworzą barki – bary przycumowane do niej.

Tańce i Neony

Mijamy most Uniwersytecki i między tym fragmentem Odry a fosą miejską po drugiej stronie Starówki czeka na amatorów zabawy prawie dwieście klubów, dyskotek, restauracji, knajp, barów, bistro i innych miejsc, gdzie można zjeść, potańczyć, posiedzieć, posłuchać.

Te dwieście miejsc to liczba umowna, bo studenckich melanżowni przybywa tak szybko, że mało kto jest w stanie nadążyć.

Tradycyjnie dobrze się tańczy w takich miejscach, jak: Manana, Jazzda, Coolturka, Casa de la Musica, Schody Donikąd. Zawsze tłoczno jest na parkietach klubów  w Pasażu Niepolda, gdzie do wyboru jest kilka lokali

Wiernych bywalców ma Szajba, ale w Pasażu Pokoyhofa pojawiły się nowe, dobre na wieczorne nasiadówki lokale. Kto jeszcze nie był musi zajrzeć do klubogalerii Neon Side – w małym podwórku między św. Antoniego i Ruską wieczór rozświetla kilkanaście zabytkowych wrocławskich neonów. Rodowici wrocławianie bawią się w quiz, gdzie który neon wisiał, przyjezdnym wystarczy niebanalna aura małego kolorowego podwórka.

Nie gaśnie legenda Mleczarni, mityczny Kalambur zyskuje co roku pokolenia nowych bywalców. Dobrym miejscem na poranki, popołudnia i wieczory jest Bułka z Masłem, gdzie do późnej jesieni można posiedzieć w ogrodzie.

Szybkie zakąski plus napitki oferują całodobowe popularne: Łubudubu, Przedwojennna, Przemysłowa, Setka oraz Ambasada.

Jeśli ktoś nie chce błądzić niech wybierze jedną ulicę, np. na Antoniego ma głośną Szajbę, wyciszone Bike Cafe, klimatyczną Szynkarnię i oryginalny Karavan. Jeśli ruszy dalej od centrum, to trafi na ul. Bogusławskiego, gdzie do wyboru są nastrojowe, rozgadane, tłumne: Siwy Dym, Sielanka, Bałagan i ponad dwadzieścia innych klubów.

Na koncert do Alibi

W katalogu miejsc imprezowych nie może zabraknąć klubów muzycznych, chociaż jest ich coraz mniej. Pozostało Alibi - najstarszy klub muzyczny we Wrocławiu. Przez jego scenę przewinęły się dziesiątki kapel, grywają tu: Kult, T.Love, Pidżama Porno, IRA, często organizowane są koncerty pierwszoligowych kapel punkowych i metalowych z zagranicy, ale tłumy studentów przybywają także na wieczory z disco polo.

Wiele dzieje się także w Eterze w podziemiach kina Helios, oraz w Firleju, ważnym miejscem na mapie koncertowej Wrocławia jest hala Orbita oraz Impart. Kilka razy w tygodni dobrej muzyki granej na żywo można posłuchać w Schodach Donikąd.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl