wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Poradnik studenta 3: Co robić po wykładach
Poradnik studenta 3: Co robić po wykładach

Studenci z Koła Naukowego Pojazdów Niekonwencjonalnych OFF-Road, fot. Julia Marek

Czasu studiów nie wypełnia tylko nauka, ale także podróże, spotkania z ciekawymi ludźmi, zabawa, pomoc potrzebującym oraz realizacja pozanaukowych zainteresowań.

Reklama

Konstruktorzy bolidów wyścigowych z zespołu PWR Racing Team od wiosny byli już m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech i znacznie powiększyli listę swoich sukcesów. Na tym polu konkurują z nimi projektanci Lekkiego Elektrycznego Motocykla, którzy z lipcowej wyprawy do Barcelony przywieźli kolejną nagrodę. Wydarzeniem ostatnich miesięcy jest nieoficjalny rekord w nawiązaniu stabilnego połączenia WiFi. Studenci z Wireless Group, realizatorzy projektu Radiolinia, połączyli bezprzewodowym Internetem Wielką Sowę z Babią Górą, które dzieli 250 km. Lista studenckich dokonań naukowych, sportowych lub innych działek jest imponująca.

Tylko na Politechnice Wrocławskiej działa ponad 150 kół naukowych, sekcji sportowych, teatrów, klubów filmowych, zespołów muzycznych, tanecznych. Na kilkunastu wrocławskich uczelniach są ich setki, a co roku pojawiają się nowe w reakcji na nowe formy nauki, zainteresowania i pasje. Wiele z nich oferuje zabawy, wyjazdy, aktywność społeczną, ale przy okazji są jeszcze jednym sposobem poznanie nowych ciekawych ludzi oraz naukę zasad pracy w grupie i organizacji pracy. Wielu z tych doświadczeń nie zdobędzie się uczestnicząc tylko w akademickich zajęciach.

Studenci angażują się także w prace społeczne na rzecz dzieci, zwierząt, przyrody, osób starszych. Znalezienie miejsca i okazji ten rodzaj aktywności także nie jest problemem.

Giełda Kół Naukowych

Na Uniwersytecie Wrocławskim istnieje ponad sto Studenckich Kół Naukowych. Podczas Giełdy Kół Naukowych prezentują one swoje osiągnięcia i łowią nowych członków. W ostatnich latach wyjątkowo aktywni są pasjonaci z Instytutu Historii, jak zwykle mocne są reprezentacje Wydziału Nauk Biologicznych oraz Wydziału Nauk o Ziemi. Zwłaszcza udział w pracach tych ostatnich to szansa na wiele ciekawych wypraw, także w dalekie kraje. Na przykład studenci z Koła Naukowego Geologów byli już w Albanii, Czarnogórze, Gruzji i Indonezji.

Oferta dla studentów Uniwersytetu Wrocławskiego (ale i innych uczelni) rozciąga się od działalności w uczelnianych organizacjach studenckich (NZS, AZS), przez kluby taneczne i zespoły teatralne (niektóre grają także w językach obcych), po sekcje sportowe i inicjatywy przygotowujące do zawodu. Z tych ostatnich jedną z najpopularniejszych jest Studencka Poradnia Prawna, w której przyszli sędziowie, adwokaci, prokuratorzy, pomagają mieszkańcom Wrocławia rozwikłać ich problemy prawne (oczywiście, konsultując swoje pomysły z doświadczonymi wykładowcami).

Informacje o ofercie Kół Naukowych na Uniwersytecie Wrocławskim znajdziesz TUTAJ.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl