wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Politechnika wybuduje nową halę sportową

W hali znajdzie się pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, ale będzie je można podzielić np. na trzy małe place gry w koszykówkę. Na widowni znajdzie się 350 miejsc. Umowa na wykonanie jest już podpisana. Halę zbuduje firma Moris-Polska. 

Reklama

- Dotychczas Politechnika nie miała tego typu obiektu i przez to rozwój naszych sekcji sportowych był mocno ograniczony. Teraz to się zmieni, a dodatkowo nowoczesna hala pozwoli nam na organizację np. akademickich mistrzostw Polski – podkreśla Robert Jarosz, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Wrocławskiej.

Według założeń nowa hala ma także pełnić funkcję sali gimnastycznej, organizowane tam będą także wykłady, turnieje tańca.

Uczelnia ogłosiła przetarg, w którym wyłoniła wykonawcę inwestycji. Zwycięską ofertę złożyła firma Moris-Polska. Na początku sierpnia Politechnika podpisała umowę z wykonawcą. Obiekt ma być oddany do użytku w połowie sierpnia przyszłego roku. To jednak nie wszytkie plany Politechniki na rozbudowę bazy sportowej.  

Robert Jarosz: - W planach mamy już dalszą rozbudowę naszej bazy sportowo-rekreacyjnej m.in. o halę wielofunkcyjną, w której odbywałyby się zajęcia fitness, tańca czy sportów walki.

Pwr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl