wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. PWr podpisała umowę z liderem światowego sektora energetyki jądrowej

W ramach współpracy planowane są praktyki, staże i szkolenia dla studentów i doktorantów z Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej. Prowadzone będą także wspólne prace badawcze m.in. z obszaru zagadnień cieplno-przepływowych oraz analizy bezpieczeństwa.

– Podpisanie umowy umożliwia naszym studentom realizację prac dyplomowych, przy wykorzystaniu wiedzy i doświadczeniu, jakie zdobędą w czasie wyjazdów naukowych do Framatome – opowiada dr inż. Wojciech Zacharczuk, koordynator ds. energetyki jądrowej na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej. – W ramach współpracy będziemy też zapraszać specjalistów z firmy do wygłaszania prelekcji dla naszych studentów i pracowników oraz prowadzenia szkoleń. Z dotychczasowych kontaktów wiemy, że Framatome jest bardzo otwarta i chętna na tego typu inicjatywy – podkreśla.

Framatome, źródło. mat.pras.

Koncern i wydział będą też wspólnie prowadzić działania edukacyjne na temat energetyki jądrowej, by zwiększać świadomość społeczną związaną ze stosowanymi technologiami, ich bezpieczeństwem i znaczeniem energetyki jądrowej w kontekście ograniczania globalnego ocieplenia i zmian klimatu.

– Nasz zespół we Framatome i naukowcy z Wydziału Mechaniczno-Energetycznego będą wspólnie przygotowywać studentów do rozpoczęcia kariery w energetyce jądrowej – zaznacza Bernard Fontana, podpisując dokument. – Dla naszej firmy ta umowa jest częścią strategii podnoszenia umiejętności pracowników sektora i działań rekrutacyjnych. Chcemy także wzmocnić naszą obecność w Europie Środkowej – dodaje.

Podpisanie oficjalnej umowy o współpracy to potwierdzenie wielu lat wspólnych działań firmy z Wydziałem Mechaniczno-Energetycznym PWr i deklaracja ich intensyfikacji.

Framatome 

to międzynarodowy lider sektora energetyki jądrowej. Firma na całym świecie zatrudnia 14 tys. pracowników i do tej pory pracowała przy ponad 380 reaktorach jądrowych. Koncern zajmuje się projektowaniem, serwisowaniem i instalowaniem komponentów, produkcją paliwa oraz oprzyrządowania i systemów sterowania dla elektrowni jądrowych. Swoje biura prowadzi we Francji, Niemczech, Chinach, USA i Kanadzie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl