wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Politechnika: Trwa remont Wejścia Cesarskiego
Politechnika: Trwa remont Wejścia Cesarskiego

Odnawiane elementy Wejścia Cesarskiego, fot. pwr

Remont Wejścia Cesarskiego, bocznego wejścia do gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej, obejmuje m.in. renowację ścian, sufitów, balustrad oraz odtworzenie zegara.

Reklama

Wejście Cesarskie znajduje się w północnej części gmachu głównego Politechniki od strony ul. Norwida. W latach 1910 - 1928 r. pełniło funkcję wejścia głównego do ówczesnej Wyższej Szkoły Technicznej. Później wraz z rozbudową budynku główne wejście wyznaczono od strony Wybrzeża Wyspiańskiego.

Korytarz prowadzący do Wejścia Cesarskiego był już kilkukrotnie remontowany. Około 1930 roku przemalowano ściany i sufit, a posadzkę pokryto ceramicznymi płytkami. Po II wojnie światowej dokonano częściowej przybudowy tej części obiektu, dzięki temu powstały dodatkowe pomieszczenia.

– Przestrzenie korytarzy, klatek schodowych, Wejścia Cesarskiego i większości pomieszczeń nie uległy poważniejszym zmianom od czasu powstania budynku – mówi Piotr Drupka z Działu Inwestycji i Remontów Politechniki Wrocławskiej.

Trwający remont obejmuje m.in. renowację oryginalnej stolarki drzwiowej i boazerii podokiennej w westybulu Cesarskim (przedsionku), odświeżone zostaną ściany i sufit korytarzy. Odtworzony będzie zegar w korytarzu północnym, w planach jest remont balustrad i kamiennej umywalki oraz renowacja złoconych elementów.

Prace remontowe trwają także w innej części gmachu głównego. W Starej Sali Senatu renowacje przechodzi stolarka drzwiowa oraz drewniane okładziny ścian. W sali wykonana zostanie nowa podłoga, pojawi się także gablota na sztandar Politechniki Wrocławskiej.

Pwr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl