wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Politechnika: Spotkanie z prof. Janem Puszyńskim z USA

Gość ze Stanów wystąpi z wykładem zatytułowanym „Stan obecny i strategia rozwoju szkolnictwa wyższego w USA”.

Prof. Jan Puszyński jest absolwentem Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej ze specjalnością Inżynieria Chemiczna. Studia ukończył w 1973 r. z wyróżnieniem. Doktorat otrzymał w Instytucie Chemicznej Technologii w Pradze w 1980 r. w dziedzinie inżynierii reakcji chemicznych i katalizy.

Karierę kontynuował w Stanach Zjednoczonych, najpierw na Uniwersytecie w Buffalo, a potem w Dakocie Południowej na uniwersytecie technicznym – South Dakota School of Mines and Technology.

Tam otrzymał tytuł profesora, pełnił również funkcje dziekana, prorektora do spraw nauki oraz tymczasowego rektora tej uczelni.

Puszyński opublikował ponad 250 prac naukowych i otrzymał kilka patentów. Jest ekspertem w dziedzinie nanotechnologii i szybkich reakcji chemicznych w fazie skondensowanej. Jest także założycielem firmy, która wykonuje badania wdrożeniowe w dziedzinie nowoczesnych materiałów i addytywnego ich procesowania.

 Spotkanie rozpocznie się w czwartek 24 maja o godz. 13.30 w sali dziekańskiej w budynku H-14.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, ale swój udział należy zgłosić wcześniej wypełniając formularz TUTAJ

Organizatorami spotkania są: Politechnika Wrocławska, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego wraz ze Stowarzyszeniem Absolwentów Politechniki Wrocławskiej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl