wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Politechnika: Słupy na granicy kampusu uczelni
Politechnika: Słupy na granicy kampusu uczelni

Taki słupy staną w pięciu miejscach wokół Politechniki, fot. PWR

Ponad trzymetrowe granitowe słupy to nowy element systemu identyfikacji Politechniki Wrocławskiej. To nie pierwsza uczelnia, która tak wyraźnie oznacza swoje terytorium.

Reklama

Politechnika Wrocławska ogłosiła przetarg na wykonanie pięciu słupów informacyjnych. Zostaną wykonane z dwóch rodzajów granitu: szarego, strzelińskiego oraz czerwonego. Na szczycie obelisku znajdzie się stalowa wstęga Möbiusa. Cała figura będzie miała ponad trzy metry wysokości. - Projekt zakłada, że na bokach bloku granitu szarego wykonany zostanie napis „Kampus Główny”, natomiast na bokach granitu czerwonego znajdzie się znak Politechniki Wrocławskiej – informuje Michał Ciepielski z biura prasowego PWr. - To nowy element systemu identyfikacji uczelni. Odsłonięcie postumentów zaplanowano na czerwiec. Słupy staną w pięciu punktach. Pierwszy przy budynku C-13, czyli tzw. Serowcu, od strony ul. Norwida. Drugi – na skwerze przy budynku Strefy Kultury Studenckiej (C-18) od strony parkingu terenowego. Kolejny na skwerze przy gmachu D-1 wyznaczy granicę kampusu uczelni od strony pl. Grunwaldzkiego. Czwarty słup stanie na trawniku u zbiegu ulic Janiszewskiego i Norwida. Ostatni, piąty oznaczy granicę terenu uczelni od wschodu, na trawniku u zbiegu ul. Smoluchowskiego i Wybrzeża Wyspiańskiego.

Politechnika nie jest pierwszą uczelnią, która oznacza granice kampusu. Od niedawna na teren klinik Uniwersytetu Przyrodniczego od strony placu Grunwaldzkiego wchodzi się przez wielką stalową bramę z dużym podświetlanym szyldem z nazwą uczelni. Najbardziej widowiskowe są trzy bramy prowadzące na Kampus Grunwaldzki – teren Uniwersytetu Wrocławskiego między mostem Grunwaldzkim a mostem Pokoju. Duże, betonowe bramy stoją od strony ulic: Polaka i Szczytnickiej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl