wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Politechnika promuje strategiczne koła naukowe
Politechnika promuje strategiczne koła naukowe

Fot. PWR Racing Team

Studenckie koła naukowe na Politechnice Wrocławskiej mają szansę na gwarantowane dofinansowanie swoich projektów. Muszą wziąć udział w konkursie na strategiczne koła naukowe.

Reklama

Konkurs organizowany jest po raz drugi, koordynuje go Dział Studencki Politechniki Wrocławskiej. Intencje pomysłodawców projektu są czytelne: najlepszym grupom chcą zagwarantować pieniądze na większe projekty lub dłuższy okres działania.

- Zwykle koła naukowe o fundusze na działalność zabiegają w comiesięcznych konkursach – wyjaśnia Michał Bocian, kierownik Działu Studenckiego. – Tymczasem są zespoły młodych naukowców, którzy biorą udział w projektach międzynarodowych, gdzie plany trzeba przedstawić z wyprzedzeniem, albo których działania mają na tyle duży rozmach, że potrzebują na ich realizację większych pieniędzy. Z myślą o nich z ogólnej puli na działalność studencką, to dwa miliony złotych, wydzielimy 20 procent, czyli około 400 tysięcy złotych.

W ubiegłym roku – przy pierwszej edycji konkursu, w wybranej piątce znalazł się m.in. PWR Racing Team. To kilkudziesięcioosobowa grupa pasjonatów motoryzacji. Co roku doskonalą oni projekt bolidu i z sukcesami biorą udział w wyścigach na torach w Europie i Stanach Zjednoczonych.

W konkursie oceniana jest jakość złożonego projektu, jego potencjał naukowy (np. czy efektem będą publikacje naukowe), liczy się także to, ile osób jest zaangażowanych w dane przedsięwzięcie oraz na ile planowany projekt jest nowatorski.

Pracodawcy szukają aktywnych studentów

Działalność w kołach naukowych to doskonały sposób na poszerzenie wiedzy zdobytej podczas wykładów i ćwiczeń. - Zajęcia w kołach, nawet jeśli początkowo mają charakter zabawy, to z czasem zyskują na znaczeniu. W zespołach naukowych realizowane są naprawdę ambitne, ciekawe i oryginalne zadania – mówi Michał Bocian.

– Dla studentów to optymalna metoda na zdobycie doświadczenia. Firmy szukając dzisiaj pracowników, patrzą nie tylko na oceny na dyplomie. Z kandydatów wybierają tych, którzy robili coś więcej, niż zakładał program studiów.

Termin składania zgłoszeń do konkursu mija 7 lutego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl