wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Politechnika: Napisane ręcznie apele przyniosły blisko 18 tys. zł
Politechnika: Napisane ręcznie apele przyniosły blisko 18 tys. zł

II edycja Nocnego Listowania, fot. archiwum Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej

Podczas II edycji Nocnego Listowania – ręcznego pisania listów do firm i przedsiębiorstw, powstało 550 pism z prośbą o wsparcie niepełnosprawnych studentów Politechniki. Ich adresaci przekazali na rzecz Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej prawie 18 tys. zł

Reklama

Nocne Listowanie – inicjatywa Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej, ma dwie części. Pierwsza to pisanie listów do potencjalnych dobrodziejów. Organizatorzy przedsięwzięcia zakładają, że osobiste, pisane ręcznie prośby o wsparcie mają większą siłę rażenia. Nie są anonimowymi, seryjnymi drukami, jakich tysiące trafiają do sekretariatów globalnych firm i mniejszych przedsiębiorstw.

W tej części akcji – w tym roku zaplanowano ją na pierwszy dzień (i noc) wiosny wzięło udział 150 wolontariuszy. Wspierali ich m.in. rektor Politechniki prof. Cezary Madryas i prorektor ds. studenckich dr inż. Jacek Lamperski. Powstało 550 listów, które przesłano do firm działających we Wrocławiu i najbliższej okolicy.

Drugi etap „Nocnego Listowania” to oczekiwanie na reakcję adresatów. Efekt akcji przerósł oczekiwania organizatorów – na konto Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej wpłynęło w sumie blisko 18 tys.zł. To wpłaty indywidualne przedsiębiorców oraz wparcie sygnowane przez duże firmy.

Pieniądze są przeznaczone dla studentów z niepełnosprawnością. W 2018 roku Fundacja Rozwoju Politechniki Wrocławskiej przyznała 109 stypendiów na łączną kwotę 132 tys. zł.

Część tych pieniędzy – obok Nocnego Listowania, pochodzi z licytacji w trakcie Balu Rektora Politechniki Wrocławskiej.

frpw/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl