wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław ma dziewięcioro nowych profesorów belwederskich
Wrocław ma dziewięcioro nowych profesorów belwederskich

78 pracowników naukowych szkół wyższych i instytutów badawczych odebrało akty nominacyjne w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Wśród nich jest dziewięcioro wrocławian.

Reklama

Najwięcej nowych profesorów przybyło Politechnice Wrocławskiej. Dyplom odebrały Elżbieta Bereś-Pawlik, szefowa Pracowni Optotelekomunikacji na Wydziale Elektroniki, i Helena Teterycz z Zakładu Mikrosystemów i Fotoniki. Profesorami tytularnymi zostali także Jerzy Kaleta, specjalizujący się w dziedzinie mechaniki, i Robert Masztalski z Zakładu Urbanistyki Wydziału Architektury.

Dwoje profesorów belwederskich ma Uniwersytet Przyrodniczy, zostali nimi Aneta Wojdyło z Wydziału Nauk o Żywności, i Adam Figiel, dyrektor Instytutu Inżynierii Rolniczej. Dyplomy odebrali także pracownicy naukowi Wydziału Filologicznego UWr, polonista Wojciech Soliński i Jacek Rzeszotnik z Instytut Filologii Germańskiej.

Profesorem belwederskim został także Adama Matkowski, kierownik Katedry i Zakładu Biologii i Botaniki Farmaceutycznej Uniwersytetu Medycznego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl