wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Połączą teorię z praktyką biznesową

Studenci, którym zależy na samorealizacji już w okresie studiów, a także na tym, aby stać bardziej kreatywnym, otwartym, zdobyć nowe umiejętności, kontakty oraz doświadczenie w biznesie - mają na to szansę. Mogą wziąć udział w rekrutacji do Dolnośląskiego Studenckiego Forum Business Centre Club.

- W ciągu roku akademickiego zwykle prowadzimy dwie rekrutacje - w październiku i w lutym – mówi Marta Jezierska wiceprzewodnicząca ds. wewnętrznych i koordynatorka HR Dolnośląskiego Studenckiego Forum Business Centre Club. – Pierwszy etap obecnej rekrutacji kończy się w niedzielę, 23 lutego. Do tego czasu czekamy na zgłoszenia kandydatów, które można przesyłać przez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej. Później kandydaci przechodzą rozmowę kwalifikacyjną, a następnie sprawdzamy jak radzą sobie w pracy w grupie. Jeśli wszystko wypada dobrze, przez trzy miesiące działają z nami, posiadając status aplikanta. Po tym okresie zwykle większość z nich z nami zostaje.

Projekty Dolnośląskiego Studenckiego Forum Business Centre Club mają na celu propagowanie i zakorzenianie przedsiębiorczych postaw u młodych ludzi oraz umożliwienie im łatwiejszego startu w dorosłe, zawodowe życie. Podczas organizowanych przez forum szkoleń, warsztatów i spotkań z przedsiębiorcami, studencka młodzież mają szansę nabyć wiele praktycznych umiejętności oraz poznać cenne wskazówki, których nie znajdą na uczelnianych zajęciach.

Członkowie forum mają też idealną możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy zdobywanej na studiach oraz zawarcia nowych i ciekawych znajomości, które procentują później w życiu zawodowym. Studenci należący do forum poznają zarządzanie zasobami ludzkimi w dziale HR, rozwijają swoje informatyczne umiejętności w pionie IT oraz dbać o wizerunek organizacji w dziale PR. Dodatkowo każdy zainteresowany może zaangażować się w redagowanie magazynu przedsiębiorczego studenta – „Business Code”.

W swoich działaniach członkowie młodzieżowego BCC korzystają również z porad i doświadczenia przedsiębiorców zrzeszonych w elitarnym klubie Business Centre Club.

Dla studentów nie bez znaczenia są również liczne wyjazdy integracyjne oraz przyjazna i wesoła atmosfera.

- Przyszli kandydaci nie muszą mieć wcale ogromnej wiedzy – twierdzi Marta Jezierska – Najważniejsze jest dla nas zaangażowanie, dyspozycyjność i chęć pomagania innym. Obecnie nasze organizacja liczy we Wrocławiu około 40 osób. Mamy nadzieję, że już wkrótce będzie nas więcej.

Formularz zgłoszeniowy dla kandydatów na członków Dolnośląskiego Studenckiego Forum Business Centre Club znajduje się na stronie: http://sfbcc.org.pl/rekrutacja/wroclaw.

Katarzyna Kunka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl